Російському опозиціонеру Олексію Навальному замінили умовне покарання на реальне тюремне ув'язнення на наступні 3,5 роки. Відповідне судове засідання щодо старої кримінальної справи "Ів Роше" проходило у Москві у вівторок, 2 лютого. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на відеотрансляцію з зали суду.
За оприлюдненими даними, Навального звинуватили у порушенні умов щодо його умовного покарання.
Наприкінці 2014 року Олексія та його брата Олега визнали винними у завданні матеріальної шкоди філіалу компанії "Ів Роше" в Росії. Опозиціонер, який тоді працював на керівній посаді у "Пошті Росії", нібито вмовив компанію в узгодженні договору на транспортні послуги за завишеними цінами.
Олегу Навальному "дали" реальне ув'язнення на 3,5 роки, а от його брат-політик отримав умовне покарання з 5-річним випробувальним терміном. Європейський суд з прав людини розкритикував рішення російського суд, а у 2017 році визнав вердикт безгрунтовним. Пізніше, коли Навального примусили до домашнього арешту, ЄСПЛ визнав політично мотивованим таке рішення.
З літа 2020 року до січня 2021-го Навальний знаходився у Німеччині на лікуванні, а пізніше - на відновленні, після отруєння бойовими речовинами в Росії. Федеральна служба з виконання покарань звинуватила його в тому, що він не відвідував відповідні установи, які контролюють дотримання вироку, коли вже нібито виписався з лікарні.
Опозиціонера заарештували буквально з трапа літака, яким він повернувся на батьківщину 17 січня. Відтоді він знаходився в легендарному СІЗО "Матроська тиша" з рідкими "перервами" на судові засідання.
Напередодні повернення "Фонд боротьби з корупцією" Навального випустив фільм-розслідування про палац Володимира Путіна, який вибудований на гроші, отримані кримінальним шляхом. Він довго тримався у трендах YouTube та став найпопулярнішим роликом організації попри двогодинну тривалість.
У тижні після арешту політика Росією прокочувалися протестні мітинги. У різних містах тисячі людей виходили на вулиці з гаслами проти Путіна чи за Навального. У неділю 31 січня кількість затриманих силовиками на "незаконних" мітингах досягла понад 5 тисяч - рекордний показник.
Як повідомляв ONLINE.UA, у Міністерстві закордонних справ України закликали до посилення санкційного тиску на російський режим Володимира Путіна. Приводом для такого заклику стало жорстоке придушення протестів у центрах Москви та інших великих міст, що сталися напередодні — 31 січня.