ООН звинуватила Іран у масових стрататах в 2024 році
Категорія
Світ
Дата публікації

ООН звинуватила Іран у масових стрататах в 2024 році

ООН
Іран

За інформацією Управління ООН з прав людини, іранський режим протягом 2024 року стратив 901 людину, серед яких 31 жінка. 

Головні тези:

  • Більшість іранців були страчені за вживання та поширення наркотиків, а також за участь у протестах у 2022 році.
  • ООН висловила серйозне занепокоєння щодо рекордної за останні 15 років кількості жінок, які були страчені в Ірані протягом 2024 року.
  • Влада Ірану ігнорує заклики міжнародних правозахисних організацій щодо звільнення ув'язненої правозахисниці Наргес Мохаммаді протягом трьох років.

Що відомо масові страти людей в Ірані

Зазначається, що серед страчених були жінки, засуджені за вбивство власних чоловіків через насильство з їхнього боку або примусовий шлюб.

Однак більшість страчених були засуджені за вживання та поширення наркотиків.

Також відбувались страти політичних опозиціонерів, і осіб, яких іранська влада звинувачує в участі у масових протестах у 2022 році.

В Ірані стратили 901 людину в 2024 році
Іран

За словами речниці Управління ООН з прав людини Ліз Тросселл, протягом 2024 року в Ірані було страчено рекордну за останні 15 років кількість жінок.

Глибоке занепокоєння викликає те, що ми знову бачимо збільшення кількості людей, засуджених до смертної кари в Ірані з року в рік. Ірану давно пора зупинити цю постійно зростаючу хвилю страт, — наголосив Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк.

У 2023 році Іран стратив 853 людини.

Що відомо про репресії в Ірані

Влада Ірану погодилась тимчасово призупинити тюремне ув'язнення іранської правозахисниці та лавреатки Нобелівської премії миру Наргес Мохаммаді у зв'язку з проблемами зі здоров'ям.

З політичних міркувань іранська влада вже 3 роки утримує Мохаммаді за гратами, ігноруючи заклики міжнародних правозахисних організацій і навіть представників Нобелівського комітету.

Жінку випустили з в’язниці у середу вранці 4 грудня.

Сім'я і прихильники Мохаммаді назвали її тимчасове звільнення "неадекватним".

Представники Нобелівського комітету також приєднались до закликів негайно звільнити правозахисницю.

Лікар правозахисниці Йорген Ватне Фріднес зазначив, що Мохаммаді перебуває у важкому стані і може бути ризик виникнення онкологічного захворювання.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?