Організатор страйку польських перевізників Меклер заперечує зв'язки з російськими спецслужбами. Чому це не так
Категорія
Світ
Дата публікації

Організатор страйку польських перевізників Меклер заперечує зв'язки з російськими спецслужбами. Чому це не так

Меклер
Джерело:  Rafal Mekler

Рафал Меклер, офіційний організатор страйку польских перевізників та представник ультраправої партії "Ruch Narodowy", вважає, що проти нього працюють “пропагандисти і впливові особи України”. 

Меклер звинувачує Україну

Організатор страйку польських перевізників Рафал Меклер 24 листопада назвав Україну замовницею “наклепів та погроз” щодо нього.

Про це політичний діяч і власник транспортної компанії Rafał Mekler Transport, що блокує проїзд українських перевізників через Польщу, висловився у соцмережі Х.

“Українці вже використовують свої найпотужніші пропагандистські уми та впливових осіб, щоб звести наклеп на мене та протест. Вони просто забувають, що ми в Польщі і розуміємо національний інтерес інакше, ніж вони (що природно), і масові образи чи погрози не справляють враження. Якби зі мною щось трапилося, всі б знали, чия це вина”.

Коментарі
twitter.com/i_gil_

Користувачі у коментарях під дописом активно заперечують думку автора, зазначаючи:

Рафал дуже сміливий, сидячи в країні під захистом НАТО, але каже, що йому загрожує країна, яка другий рік бореться з загарбниками, а Рафал мочить штани і може лише блокувати їхні ліки та дрони.

Рафал Меклер: що відомо

Рафаель Меклер – представник ультраправої партії "Ruch Narodowy". Їхня представленість у парламенті складає лише 6 місць із загальної кількості в 460. Меклер широко поширює дезінформацію, яку пропагує Росія щодо України, активно використовуючи тему "бандерівців". Його політична партія має мінімальне представництво в Сеймі, його члени виступають проти ідеї інтеграції Польщі до Європейського союзу та за обмеження зв'язків з Україною.

Причетність Росії до блокади українських кордонів: що відомо

Розслідувачі з інформаційної агенції Guildhall звертають увагу на те, що офіційним організатором блокади кордону між Польщею та Україною є громадянин Польщі Рафал Меклер, власник транспортної компанії Rafał Mekler Transport.

За їхніми словами, Рафал Маклер є представником осередку проросійської партії «Конфедерація свободи та незалежності» у Люблінському воєводстві. Ця політична сила тісно пов’язана з Москвою.

Так, до прикладу, лідер партії Януш Корвін-Мікке публічно вимагав визнати окупацію Криму і сам відвідав анексований півострів у 2015 році, де провів зустріч зі ставлеником Кремля Сергієм Аксьоновим.

Конфедерація свободи і незалежності пов’язана з іншою польською праворадикальною організацією «Всепольська молодь», яка, серед іншого, має давні зв’язки з російським імперським рухом, який вербував терористів для угруповань «ДНР» і «ЛНР». Лідер списку Конфедерації свободи та незалежності під час виборчої кампанії до Сейму Польщі 2023 року Земовіт Пшебітковський є колишнім лідером Всепольського молодіжного руху.

Як зазначають журналісти, блокада на польсько-українському кордоні – не перший епізод участі польських перевізників у кампаніях, які мають ознаки активних заходів Росії.

Окрім того, наголошується, що більшість польських компаній багато разів організовували мітинги з вимогою зняти санкції З РФ.

16 листопада на польському пункті пропуску «Корчова» відбулася зустріч організаторів акції та співзасновника згаданої вище партії «Конфедерація свободи і незалежності», пов’язаної з Російською Федерацією, та лідера «Конфедерації Корони Польської» Гжегожа Брауна.

Варто звернути увагу на те, що Браун був єдиним депутатом польського Сейму, який виступав проти резолюції із засудженням російського терору у Бучі.

Саме він є автором гасла «зупиніть українізацію Польщі».

Що цікаво, ще 5 років тому Гжегож Браун мав у Росії зустріч із журналістом «Росії сьогодні» Леонідом Свиридовим, якого депортували з Польщі за шпигунство на користь країни-агресорки.

Ще одним учасником акції на польсько-українському кордоні, власником вищезгаданої компанії «ПЕО-Транс», громадянином Республіки Білорусь, є Віктор Степанович Гордеюк. Аналіз сторінок Гордеюка в соціальних мережах дозволяє встановити, що останній навчається в одному з вищих військових навчальних закладів Білорусі. Брат Віктора Гордеюка Андрій Гордеюк служить у 38-й окремій десантно-штурмовій бригаді білоруської армії.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?