Пам’ятник бджолі в Запорізькій області занесли до Книги рекордів України
Категорія
Фінанси
Дата публікації

Пам’ятник бджолі в Запорізькій області занесли до Книги рекордів України

Пам’ятник бджолі в Запорізькій області занесли до Книги рекордів України
Джерело:  online.ua

Найбільший у світі пам’ятник бджолі знаходиться у селищі Веселе в Мелітопольському районі Запорізької області. Нещодавно представники «Книги рекордів України» офіційно зареєстрували рекорд.

Джерело: сайт Веселівської селищної територіальної громади.

Так, величезну бджолу в центральному парку селища Веселе встановили ще в 2019 році. Виготовлення пам'ятника бджолі замовила місцева спільнота пасічників. Створив пам'ятник комасі скульптор-аматор Олександр Артеменко.

Офіційно ж пам’ятник відкрили під час святкування річниці створення Веселівської громади та щорічного фестивалю “Свято меду”.

Місцева влада вирішила не просто увічнити бджолу, а й зробити її найбільшою у світі. Представники книги рекордів України зафіксували це під час урочистостей. У підсумку, довжина веселівської бджоли склала 7,1 метра, висота - 2 метри, а ширина – 3,2 метра.

Диплом Книги рекордів України. Фото - veselivska-gromada.gov.ua.

Голові Веселівської громади представники «Книги рекордів України» вручили сертифікат, який підтверджує, що 11 вересня 2021 року в селищі Веселе зафіксували новий рекорд України в категорії «Розміри, мистецтво», а саме: офіційне відкриття найбільшої у світі скульптури бджоли.

Пам’ятники бджолі в Україні

Зазначимо, що в Україні поширене бджільництво і до цією працьовитої комахи ставляться з повагою і любов’ю.

Пам’ятники бджолі можна побачити в різних регіонах України: в Тернополі, на Закарпаттті, на Волині.

Відомий пам'ятник «Бджілці-трудівниці» встановлено 24 жовтня 2010 року у Тернополі. Його особливість полягає в тому, що це другий в Україні та Європі пам'ятник бджолі-трудівниці. Монумент висотою 2,5 м виготовлений із бронзи й має вигляд медових стільників, на яких сидить бджола. На постаменті є напис «Бджілці-трудівниці».

Ідея встановлення цієї скульптури належить Богдану Рудці, завзятому бджоляру та голові обласної асоціації пасічників імені Миколи Михайлевича. Ескіз і проєкт пам'ятника бджолі виготовив львівський скульптор та архітектор В'ячеслав Матвіїв.

Читайте також:

  • Донька Ющенка вразила мережу відеороликом з бджолами.

  • Бджолу назвали найважливішою живою істотою на планеті.

  • Порятунок популяції: українських бджіл будуть поставляти в Канаду.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм