Панамські документи: в мережі з'явився новий компромат на українців
Категорія
Економіка
Дата публікації

Панамські документи: в мережі з'явився новий компромат на українців

Панамські документи: в мережі з'явився новий компромат на українців
Джерело:  ТСН

Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ) оприлюднив базу даних про власників офшорів, побудовану на  документах "панамського справи".


Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на  ТСН.


База дозволяє вивчити дані власників офшорів по кожній конкретній країні, і її істотно доповнять на основі документів офшорного скандалу.


Дана база існує вже кілька років, і в ній містяться дані про власників офшорів з багатьох країн світу, в тому числі, в базі є дані по 165 громадянам і 195 компаніям України, які мають офшорні рахунки.


За інформацією  delo.ua, серед них Андрій Пальчевський, Дмитро Шемет (можливо, директор Obreey Products), Дмитро Фірташ, Гарі Корогодський, Сергій Гужва, Олександр Азаров, Вадим Пятов і ін.


На цьому відео розповідається, як користуватися базою:




Документи можна прочитати  тут  з 21:00 9 травня.


Як повідомляв ONLINE.UA,  офшорний скандал розгорівся 3 квітня, коли в одній з панамських фірм стався витік інформації.

Категорія
Технології
Дата публікації

Що небезпечно розповідати ChatGPT — пояснення експертів

Що небезпечно розповідати ChatGPT — пояснення експертів
Джерело:  Forbes

Попри те, що чатом ChatGPT користуються дедалі більше людей, він може стати причиною серйозних проблем, якщо отримає від користувачів конфіденційну інформацію. Що саме ніколи не можна розповідати ШІ — попереджують фахівці видання Forbes.

Головні тези:

  • Важливо уникати розголошення логінів, паролів, фінансових та банківських даних у чат-боті.
  • Більшість АІ-сервісів можуть передавати ваші дані в правоохоронні органи.

Логіни та паролі

У таких питаннях ChatGPT довіряти точно не варто, адже уже були зафіксовані випадки, коли особиста інформація одного користувача несподівано спливала у відповідях іншим користувачам.

Фінансові та банківські дані

Як зазначають фахівці у сфері штучного інтелекту, у жодному разі не можна ділитися з чат-ботом номерами карток, CVC, номерами рахунків або документів.

Що важливо розуміти, у ChatGPT немає шифрування, двофакторного захисту або гарантії видалення даних після обробки.

Конфіденційні документи

Нещодавно на весь світ гриміла історія про те, як працівники компанії Samsung завантажили в ChatGPT конфіденційні матеріали.

Після неї кожному стало зрозуміло, що робочі звіти, клієнтські бази, комерційні пропозиції і, особливо, внутрішні документи компаній не повинні опинятися у розпорядженні чат-боту.

Медична інформація

Не можна ігнорувати той факт, що у ШІ немає медичної освіти, тому його висновкам точно не варто довіряти.

Окрім того, вказано, що для бізнесу, що працює з медичними даними, це може закінчитися штрафами за порушення законів про конфіденційність.

Незаконні та неетичні запити

Більшість чат-ботів звертають увагу на запитання, які вказують на готовність людини здійснити аморальний вчинок чи злочин.

Згодом чат-бот може передавати дані в правоохоронні органи.

До прикладу, у Британії та ЄС заборонено використовувати ChatGPT для отримання інформації про створення DeepFake відео зі справжніми людьми.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?