Командир роти ЗСУ Артем Романюков показав, як можна “симетрично відповісти” на бюрократичні “закидони” в армії, протестувавши новий метод заповнення звітних журналів.
“Паперотворчість” в ЗСУ
Незважаючи на 21 століття, у Збройних силах залишається купа старих “бюрократичних приколів” ще радянських часів.
Про це написав у Facebook офіцер ЗСУ Артем Романюков.
Наша симетрична відповідь на паперовий абсурд в армії. Тестуємо новий метод заповнення журналів.
Щоб ви розуміли, згідно з керівними документами, кожен з близько 40(!) журналів, які необхідно вести в моєму підрозділі, згідно з керівними документами має заповнюватися "чорнилом або пастою фіолетового, синього, чорного кольорів".
Щоправда ніде не сказано, хто має тримати ручку, в якій буде ця паста. Тому 💁, – написав військовий.
Нововведення військового позитивно сприйняли коментатори допису, особливо брати по зброї, які теж бажають подібної “автоматизації”
![Коменти до посту Романюкова Коменти до посту](https://www.online.ua/static/content/thumbs/430x617/a/0a/r74c5t-62273501719cf3a1df4edc52031ba0aa.jpeg)
“Цифровізація, яку ми заслужили”, – іронічно підбив підсумки обговорення Артем Романюков.
![Коменти до посту Романюкова Коменти до посту](https://www.online.ua/static/content/thumbs/430x646/2/a3/kbz2sn-d7d79adb95de248d9162a0917333aa32.jpeg)
«Паперові» бойові дії
Роберт Зелді, експерт з митних справ, партнер Delta International Law, зауважив, що командир батальону ЗСУ веде 32 бюрократичні журнали.
Наприклад, кожен випадок поранення породжує десятки паперових документів – донесення, рапорти, накази, акти, і до виготовлення цих документів залучено кількість осіб, яка мало не перевищує кількості тих, хто займається безпосередньо наданням медичної допомоги пораненому.
Військові частини продовжують вести облік своїх військовослужбовців у паперових журналах і наказах. Це стосується не тільки щоденного обліку, а й звичайних для військових подій, таких як відпустки або відрядження. Наприклад, процес оформлення відпустки або відрядження включає в себе оформлення щонайменше двох рапортів, двох наказів, оформлення на бланку посвідчень і реєстрації кожного з цих документів у окремих журналах.
Кожен документ також потребує підписів, погоджень та звірки у різних службових осіб. Це не лише збільшує шанси на помилки, але й забирає час, який міг би бути використаний для виконання первинних обов'язків, а також сповільнює процес до абсурду. Практичний приклад, коли військовослужбовець у перший день своєї відпустки не може поїхати тільки через те, що протягом якогось часу відсутня одна з осіб, що бере участь в оформленні йому відпускного квитка.
Будь-яке порушення дисципліни призводить до створення численних паперових донесень, доповідей і наказів. Кожен такий випадок потребує великої кількості часу та зусиль для документування, що відволікає від основних завдань.