Будівництво "Північного потоку-2", який дозволить Москві поставляти газ в Європу в обхід України, затягується і з кожним місяцем стає дорожче. Причиною тому стала відмова Данії видати дозвіл на будівництво російського газопроводу. В "Газпромі" підрахували, що затримка будівництва потягне за собою додаткові витрати в кілька сотень мільйонів євро. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на DW.
Відомо, що Росія хотіла почати поставки природного газу в ЄС через "Північний потік-2" до кінця 2019 року. Але через відмову Данії ці терміни зірвані. Через затримку будівництва газопровід, який вже коштує понад дев'ять мільярдів євро, стає все дорожче. При цьому в Данії поки не називають термінів, коли буде видано дозвіл на те, щоб ділянку "Північного потоку-2" був прокладений через виняткову зону цієї країни.
Однією з причин відмови Данії від видачі дозволу на "Північний потік-2" є турбота про екологію. У Датському енергетичному агентстві повідомили, що DEA попросило компанію Nord Stream 2 AG надати оцінку при прокладанні ділянки "Північного потоку-2" на південний схід від острова Борнхольм і супроводити цю оцінку заявкою на будівництво в цьому районі. Як пояснили в агентстві, це прохання було викликано тим, що DEA зобов'язана подбати про те, щоб дозвіл на будівництво було видано на найоптимальніший маршрут в плані безпеки і охорони навколишнього середовища.
"На даний момент неможливо сказати, скільки часу займе цей процес. Це залежить, в числі іншого, від результатів можливих подальших консультацій з іншими країнами в контексті Конвенції Еспо", - пояснили в прес-службі DEA.
Там підкреслили, що 28 червня компанія Norstream 2 AG відкликала початкову заяву, подану в 2017 році, про прокладання "Північного потоку-2" через територіальні води країни на південь від Борнхольму, а DEA в даний час розглядає дві інших заяви Nodstream 2 AG, і даний процес буде завершений, як тільки буде проведена оцінка впливу на навколишнє середовище, а також аспектів, пов'язаних з безпекою.
Слід нагадати, "Північний потік-2" є спірним проектом, який критикують і підтримують в Євросоюзі одночасно. Зокрема, на його стороні стоїть уряд Німеччини. Проти нього виступає також офіційний Київ і США. Останні неодноразово стверджували, що ініціатива є небезпечною для цілого континенту.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з фінським колегою Саулі Нііністьо торкнувся теми російського проекту "Північний потік-2". Він зазначив, що цей проект є загрозою для всієї Європи.