Розвідники розповіли про підготовку до оборони Харкова у 2022 році. Тоді кількість добровольців, які ставали на захист міста від російських загарбників, перевищила всі очікування
Як відбувалася підготовка до оборони Харкова у 2022 році
Офіцер ГУР МО України з позивним “Віто” розповів проєкту “Хоробрі серця” деталі підготовки воєнних розвідників до оборони Харкова.
Я зі своїм товаришем, він теж полковник, разом приїхали у Харків ще до повномасштабного вторгнення ― готуватись до оборони міста й області, ― сказав Віто.
Усе спланували заздалегідь. За словами начальника ГУР МОУ Кирила Буданова, для захисту Харкова й області від росіян до міста перед вторгненням вирішили перевезти вантажі зі зброєю.
За два-три тижні перед початком бойових дій нашими офіцерами були відправлені партії стрілецького озброєння разом з гранатометами, зрозуміло, вибухівкою тощо в місто Харків для створення з місцевих, скажімо так, ополчення. Це допомогло.
![Кирило Буданов](https://www.online.ua/static/content/thumbs/85x85/9/c3/dhyhys---c1x1x48px29p-rc--e1b0ae1c67c633927bdf1b3d77a5fc39.jpeg)
Кирило Буданов
Начальник ГУР
Віто — один із офіцерів, який реалізовував план підготовки до оборони Харкова.
“План Буданова” ― він так у нас називався. Командир викликав мене і мого колегу. І Буданов говорив. Ми зібрались ― і в Харків. Завантажили дві машини зброї, боєприпасів. Приїхали в місто, зробили тайникові закладки. 23 лютого я видав першу зброю людям, ― пригадав офіцер.
За його словами, кількість добровольців, які ставали на захист міста від російських загарбників, перевищила всі очікування ― тож привезеної зброї не вистачало.
Не вистачало боєприпасів, гранат, РПГ. Те, що ми привезли, було розраховано на одну кількість добровольців, людей, які візьмуть в руки зброю. Але харківʼяни показали себе зовсім по іншому. Довелось їх озброювати, ― додав Віто.