Поліція показала фото та відео затримання злочинців, які обкрадали банкомати за допомогою вірусу
Категорія
Події
Дата публікації

Поліція показала фото та відео затримання злочинців, які обкрадали банкомати за допомогою вірусу

Поліція показала фото та відео затримання злочинців, які обкрадали банкомати за допомогою вірусу
Джерело:  online.ua

Поліція показала відео та фото затримання кіберзлочинців, які у 2016 році пограбували банкомати у декількох містах України на суму понад 2 мільйони гривень.

Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на прес-службу Нацполіції України.

Читайте також: Світовий комп'ютерний вірус-вимагач вдалося зупинити незвичайним способом

Стало відомо, що затримання відбулося у Києві.

У поліції розповіли, що протягом року п'яти зловмисникам вдалося заволодіти близько 2,5 мільйонами гривень, грабувавши банкомати в основному вночі. За допомогою вірусного програмного забезпечення грабували банкомати у шести містах України - Києві, Львові, Житомирі, Луцьку, Павлограді та Трускавці.

"За допомогою ключів від сервісної частини банкомату один з зловмисників відкривав дверцята пристрою і з флеш-носія завантажував шкідливе програмне забезпечення (вірус). Дія вірусу була спрямована на неконтрольовану видачу купюр банківським апаратом. Отримавши гроші, зловмисники залишали місце злочину. При цьому вірус відключав банкомат від системи банку, тому недостача грошових коштів виявлялася лише при проведенні інкасації", - йдеться у повідомленні поліції.

Повідомляється, що "за результатами досудового розслідування зловмисникам інкримінується незаконне втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж, підроблення документів та вчинення крадіжок в особливо великих розмірах, організованою групою. Їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна".

Раніше повідомлялось, що до складу злочинної групи входили уродженці Луганської області, ще двоє – із Дніпра, а їхній спільник — мешканець Львова.

Як повідомляв ONLINE.UA, раніше стало відомо, що  в Німеччині хочуть створити "кіберпатрулі у кіберпросторі", а також посилити покарання за віртуальні злочини.

Категорія
Україна
Дата публікації

Армія РФ різко збільшила кількість штурмів й атак на фронті

Генштаб ЗСУ
армія РФ

Ситуація на фронті продовжує загострюватися. Генштаб ЗСУ вказує на те, що протягом минулої доби зафіксовано 223 бойові зіткнення. Українські захисники завдають російським загарбникам серйозних втрат у живій силі, техніці та активно підривають наступальний потенціал ворога в тилу.

Головні тези:

  • Розпочалася 1131-ша доба широкомасштабної збройної агресії Російської Федерації проти України.
  • Загалом, минулої доби втрати російських загарбників склали 1510 осіб. 

Втрати армії РФ станом на 30 березня 2025 року

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 30.03.25 орієнтовно склали:

  • особового складу — близько 914000 (+1510) осіб,

  • танків — 10492 (+14) од,

  • бойових броньованих машин — 21816 (+20) од,

  • артилерійських систем — 25507 (+56) од,

  • РСЗВ — 1347 (+2) од,

  • засоби ППО — 1122 (+0) од,

  • літаків — 370 (+0) од,

  • гелікоптерів — 335 (+0) од,

  • БПЛА оперативно-тактичного рівня — 31345 (+111),

  • крилаті ракети — 3121 (+0),

  • кораблі /катери — 28 (+0) од,

  • підводні човни — 1 (+0) од,

  • автомобільної техніки та автоцистерн — 42528 (+130) од,

  • спеціальна техніка — 3787 (+0)

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Генштаб ЗСУ повідомляє, що армія РФ завдала по позиціях українських воїнів та населених пунктах одного ракетного та 91 авіаційного удару, залучила одну ракету та скинула 153 КАБ.

Окрім того, ворог здійснив понад шість тисяч обстрілів, з них 184 — із реактивних систем залпового вогню, а для атак використав 2745 дронів-камікадзе.

За минулу добу авіація, ракетні війська та артилерія Сил оборони уразили п’ять районів зосередження особового складу та техніки, а також один пункт управління російських загарбників.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?