Польща призначила нового посла в Україні
Категорія
Світ
Дата публікації

Польща призначила нового посла в Україні

Ярослав Гузи
Джерело:  МЗС Польщі

Польща офіційно призначила Ярослава Гузи новим послом в Україні. 

Хто стане новим послом Польщі в Україні

Очільник польського МЗС Збігнєв Рау призначив загалом чотирьох послів, серед них – нового посла Польщі в Україні. Ним став Ярослав Гузи.

Нагадаємо, польські ЗМІ ще навесні неофіційно дізналися, що Гузи розглядають як кандидата на цю посаду.  

Що відомо про Ярослава Гузи

68-річний Ярослав Гузи не є кар’єрним дипломатом. Він навчався на курсі історії та соціології в Ягеллонському університеті, був активним учасником студентських рухів та через свою активістську діяльність був під наглядом спецслужб і протягом року був інтернований. 

У 1988-1991 роках Гузи навчався у Єльському університеті та пройшов стажування у Конгресі, а з 1991 року повернувся до Польщі на посаду радника міністра оборони, далі був членом "Руху за Республіку Польську", членом ради Польського атлантичного клубу, Ради співпраці з Тихоокеанським регіоном. В останні роки Ярослав Гузи працював експертом-міжнародником в агентстві PAP. Також зазначають, що його дружина – засновниця та головред "Белсату" Агнешка Ромашевська-Гузи.  

Попередній посол Польщі Бартош Цихоцький працював послом в Україні з 2019 року.

Категорія
Політика
Дата публікації

Потужна стратегія. Як Байден обхитрив Путіна заради України

Байден
Джерело:  Foreign Affairs

Видання Foreign Affairs звертає увагу на те, що чинний американський лідер Джо Байден використав хитру та потужну стратегію, яка називається "нарізанням салямі", щоб врятувати Україну від поразки та не допустити ескалації з боку Росії.

Головні тези:

  • Байден діяв обережно та уникав ескалації, адже погрози Путіна не були блефом.
  • Успішна стратегія принесла можливість Україні вистояти без жорстких кроків з боку Москви.
  • Байден досяг успіху у знищенні “червоних ліній” Путіна.

Стратегія Байдена була справді ефективною

Що важливо розуміти, згадана стратегія "нарізання салямі" полягала в тому, щоб надавати допомогу Україну помірно та зважено — таким чином "червоні лінії" Путіна підривали малими кроками.

На цьому тлі будь-яка суттєва відплата з боку Кремля ставала необґрунтованою.

Аналітики не приховують, що вказана стратегія не принесла гучних перемог, на які багато хто сподівався, однак вона дала можливість Україні вистояти і й не стикнутися з жорсткими рішеннями Москви, до прикладу, ядерним ударом.

Ні для кого не секрет, що чимало критиків досі скаржаться на те, що Байден переоцінив ризик ескалації.

Однак насправді це не так, оскільки Путін уже розглядав ядерний сценарій під час війни проти України, та його від такого рішення відмовив Китай.

Байден думав не лише про Україну

Чинний президент США ніколи не вважав всі заяви Путіна блефом, тому діяв вкрай обережно.

Він зробив все можливе, щоб відбити спроби російського диктатора перевизначити пороги ескалації, які могли б створити небезпечний прецедент для майбутнього.

Журналісти вкотре нагадують, що війна стосується не лише України чи міжнародного порядку, заснованого на правилах.

Вона також стосується того, як Сполучені Штати і Захід у ширшому сенсі мають думати про пороги ескалації в нову епоху суперництва великих держав, яка часто має мало спільного з холодною війною.

Як зазначає редакція видання, сьогодні ніхто не може заперечувати той факт, що Байден повільно, обережно й обачно досяг успіху в знищенні "червоних ліній" Путіна й врятував Україну від поразки.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?