26 грудня помер відомий радянський шпигун Джордж Блейк, який був членом відомої групи британських розвідників. Він увійшов в історію як подвійний агент часів Холодної війни, який злив радянській розвідці дані про будівництво американцями тунелю з прослуховуючої апаратурою із Західного Берліна в Східний. Також він видав СРСР імена десятків британських агентів в Східній Європі і на Близькому Сході - багатьох з них після цього стратили. Блейк помер у віці 98 років. Президент РФ Володимир Путін вже відреагував на смерть радянського шпигуна. Глава Кремля заявив, що за "роки важкої, напруженої роботи Блейк вніс воістину неоціненний вклад в забезпечення стратегічного паритету" всього світу. Важливо відзначити, що в Росії Блейку було присвоєно звання полковника зовнішньої розвідки. Він також був нагороджений багатьма радянськими орденами і знаком "Почесний чекіст", передає ONLINE.UA.
У СЗР РФ повідомили, чо Блейк помер від старості - у нього зупинилося серце. Він жив в Росії з 1966 року, куди втік з в'язниці, де повинен був відбувати покарання за шпигунство на користь радянської розвідки протягом 42 років.
Відомо, що Джордж Блейк народився в Роттердамі. Його справжнє ім'я - Джордж Бехар. З британською розвідкою він почав співпрацювати під час Другої світової війни, коли в 1942 році втік до Англії, де змінив ім'я і вступив на службу в MI-6. На початку 1950-х років Блейк пішов на співпрацю з радянською розвідкою. Протягом дев'яти років він передавав до Москви надсекретні документи MI-6, зокрема, про таємний тунель між Західним і Східним Берліном. У 1959 році його викрив польський розвідник-перебіжчик Міхал Голеневський. Блейка засудили до 42 років ув'язнення за зраду і шпигунство. Але у в'язниці Блейк провів тільки п'ять років - йому вдалося втекти в 1966 році і дістатися до Москви. Понад півстоліття в званні полковника Блейк був професором Академії зовнішньої розвідки і проживав в Москві.
"Значення інформації, яка надходила від Блейка, важко переоцінити. Завдяки Блейку, Радянський Союз уникнув вельми серйозного військового і політичного збитку, який могли завдати йому США і Велика Британія в разі реалізації масштабної спецоперації, добре відомої тепер як "Берлінський тунель", - коментують в СВР РФ смерть шпигуна.
Користувачі мережі по-різному відреагували на смерть радянського шпигуна Блейка. Одни називають його людиною-легендою, яка змінила радянську історію. Інші ж називають його зрадником, який так і не поніс гідного покарання. Є версія, що Блейк до останнього залишався британським розвідником, який за життя в Москві передавав в Лондон важливу секретну інформацію російських спецслужб.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що помер відомий актор Валентин Гафт.