Порошенко розповів, чого чекає від суду над Росією в Гаазі: з'явилося відео
Президент України Петро Порошенко чекає від Міжнародного суду ООН в Гаазі рішень, які допомогли б стабілізувати ситуацію на Донбасі і припинити утиски прав кримських татар в Криму. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Facebook глави держави. Читайте також:Позов проти Росії в Гаазі: зроблено заяву про бойовиків на Донбасі "Міжнародний Суд ООН в Гаазі почав слухання за позовом України проти РФ щодо фінансування тероризму і про дискримінацію українських і кримських татар в Криму", - зазначив Порошенко. "Ми очікуємо рішень, які зупинять поставки зброї на окуповану територію і зможуть навести лад на неконтрольованій ділянці російсько-українського кордону, а також допоможуть зняти заборону на функціонування Меджлісу в АРК, дозволять припинити утиски етнічних українців і кримських татар", - підкреслив український лідер.
За час дії "енергетичного перемирʼя", від 25 березня, Росія понад 30 разів завдала пошкоджень обʼєктам енергетики в Україні.
Головні тези:
За час “енергетичного перемирʼя” Росія систематично порушує угоду, завдаючи понад 30 разів пошкоджень обʼєктам енергетики в Україні.
Українське МЗС активно співпрацює з партнерами, надсилаючи детальну інформацію про порушення режиму енергетичного перемирʼя від Росії.
Росія систематично порушує “енергетичне перемир’я” — МЗС України
Про це заявив речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий на брифінгу.
Всього за час цього "енергетичного перемирʼя" Росія порушила (його) — те, що стосується саме обʼєктів енергетики, — понад 30 разів. Ми передаємо детальні факти про всі ці порушення, направляємо регулярно до столиць держав-партнерів і штаб-квартир міжнародних організацій.
За його словами, лише за останню добу зафіксовано три порушення енергетичного перемирʼя з боку Росії. Зокрема, у Миколаївській області і ну передмістях Херсона внаслідок російських обстрілів пошкоджено трансформатори, у Полтавській області — лінію електропередачі.
Дипломат наголосив, що українська сторона доносить інформацію про порушення до своїх партнерів, зокрема до Сполучених Штатів.
Речник МЗС нагадав, що режим припинення вогню по енергетичних об'єктах діє з 25 березня.
Під час переговорів американської та української делегацій в Ер-Ріяді (Саудівська Аравія) США й Україна домовилися розробити заходи щодо реалізації домовленостей між президентами Дональдом Трампом і Володимиром Зеленським про заборону ударів по енергетичних об'єктах Росії та України.
28 березня Президент Володимир Зеленський доручив міністру оборони Рустему Умєрову представити американським партнерам факти пошкоджень української енергетичної інфраструктури внаслідок російських обстрілів.