Разом з Генпрокурором Іриною Венедиктовою до Харкова та області прибув прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан, щоб оглянути місця військових злочинів кремлівської окупаційної армії.
Джерело: Telegram-сторінка Ірини Венедіктової
На Харківщину прибув прокурор МКС
Зазначається, що від початку кремлівської збройної агресії на Харківщині вже загинули 760 мирних жителів.
Прокурор Хан уважно обстежує всі місця злочинів, ставить важливі професійні питання нашим прокурорам. На фронті справедливості ми з ним пліч-о-пліч: у незалежному розслідуванні Офісу прокурора МКС українська прокуратура надає активне сприяння Гаазі, - зазначила Венедіктова.
За її словами, відбувається співпраця в межах Спільної слідчої групи на платформі Євроюсту, до якої Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду долучився вперше у своїй історії.
Під час свого третього візиту в Україну прокурор МКС відвідав найбільш постраждалий район Харкова – Північну Салтівку, а також Шевченківський район, де 26 травня загинули дев'ятеро людей і ще 17 були поранені.
За інформацією ОГП, територію району майже дві години росіяни безперервно обстрілювали, ймовірно, із самохідних гармат "Піон". Серед вбитих – п'ятимісячний хлопчик, якого відкинуло на дашок під’їзду із батькових рук.
Місця, де лежали потерпілі, й досі марковані жовтими прапорцями, а тротуарна плитка збита осколками. На “спальній” Північній Салтівці немає жодних військових об’єктів і при цьому майже кожен другий будинок - свідчення воєнного злочину. Історичні будівлі в центрі тепер – пам‘ятки доби російського варварства у 21 столітті, - наголосила Генпрокурор.
Венедіктова зазначила, що у результаті перманентних атак в Харкові та області руйнувань зазнали більш ніж 4 тис. об’єктів, з яких майже 2,5 тис. – багатоповерхівки.
Фото - facebook.com/synegubov.official
Прокурори під обстрілами збирають докази та свідчення для активізації розслідування воєнних злочинів. Уже є перші вироки російським військовим, які обстрілювали цивільні об‘єкти області з артилерії
Завдяки змінам до законодавства у МКС є необхідні процесуальні інструменти для роботи "на землі". На черзі – відкриття їх представництва в Україні. Завдання нашої правоохоронної системи нині надати всі можливості нашим колегам працювати об‘єктивно, незалежно і швидко. Синергія національного і міжнародного правосуддя – наш ключ до справедливості, - підкреслила Венедіктова.
Читайте також: