Росія продовжує залякувати західний світ, щоб у країнах-партнерах прийняли необхідні РФ політичні рішення щодо війни в Україні.
Росія веде потужну інформкапанію проти України
«Пропаганда страху» — багатоетапна інформаційна кампанія росіян, цільовими аудиторіями якої є західні суспільства, керівництво країн-союзників України, а також громадяни нашої держави.
Про це повідомив керівник Центру протидії дезінформації (ЦПД) РНБО, лейтенант Андрій Коваленко.
Мета кампанії — схилити Україну та її союзників до прийняття політичних рішень, вигідних рф, що дозволить їй отримати воєнну паузу.
Етапи кампанії пропаганди страху:
погрози ударами по Німеччині, дискредитація канцлера Олафа Шольца;
ядерний шантаж;
поширення інформації щодо звернення т.зв. Придністров'я та Гагаузії до росії за допомогою;
залякування масовим виготовленням БпЛА Shahed-136, які можуть бити по Україні та Європі;
розповсюдження фейків про наступ на Київ, Харків та Одесу;
тиражування повідомлень про ракетний удар по Одесі та близькість епіцентру вибуху до місця перебування Президента України і грецької делегації.
запевнення, що росія зможе домовитися зі США і забрати території України.
Масштабування страху — це виключно інформаційна кампанія, яка має прикривати нездатність російської армії досягти стратегічних результатів на полі бою, оскільки ресурсів у них вистачає лише на обмежені тактичні дії. Але росія намагається переконати весь світ, що ресурсів для дестабілізації в них вистачає, тому краще з ними говорити. Втім, це спроба обдурити всіх.
![Андрій Коваленко](https://www.online.ua/static/content/thumbs/85x85/6/db/kyxfh3---c1x1x50px50p--919f3458b575a29c58c3681670910db6.jpg)
Андрій Коваленко
Керівник ЦПД
Новий фейк РФ про мобілізацію студентів
Для надання правдоподібності своїм фейкам ворог використовує заяви українських політиків щодо необхідності оптимізації системи вищої освіти в країні.
У такий спосіб ворожі пропагандисти намагаються поширити серед української молоді панічні настрої та недовіру до Української держави.
Насправді про жодне масове закриття вишів в Україні не йдеться. Обговорюється можливість об'єднання окремих навчальних закладів, що не передбачає ані відрахування студентів, ані звільнення викладачів, — говориться у повідомленні ЦПД.
Так само не розглядається питання скасування відстрочки від призову для студентів.
Довіряйте тільки верифікованим джерелам інформації, — додали у ЦПД.