Протести фермерів у Польщі сприяють російським операціям впливу — The Economist
Категорія
Світ
Дата публікації

Протести фермерів у Польщі сприяють російським операціям впливу — The Economist

протест
Джерело:  The Economist

Конфлікт між Польщею та Україною —  хороша новина для Путіна.

Чому конфлікт між Польщею та Україною вигідний для РФ

Фермери, які протестують у Польщі кажуть, що захищають своє економічне майбутнє. Вони не хочуть, щоб їм заважало "недостатньо врегульоване" українське зерно. Водії, частина з яких чекає вже кілька тижнів, запитують, яке відношення все це має до вантажівок, які перевозять товари й гуманітарну допомогу в Україну. Схоже, відповіді немає ні в кого. Протести фермерів — це сприятливий ґрунт для російських операцій впливу, спрямованих на тих, хто незадоволений можливим вступом України до ЄС, коли її водії та експортери взагалі не стикатимуться з обмеженнями.

Кремль називав тактику "розділяй і володарюй", за допомогою якої він підривав єдність своїх ворогів, "активними заходами". Найуспішніші з них були засновані на щирому невдоволенні. Керівник польської розвідки з 2016 по 2022 рік Пьотр Кравчик каже, що було б дивно, якби Росія не намагалася використовувати подібні формули сьогодні.

Польські журналісти розставили деякі крапки над "і". Розслідування показало, що один із протестувальників був пов'язаний із російським посольством у Варшаві. Існують також докази зв'язків між Росією і деякими членами польської ультраправої партії "Конфедерація", яка відігравала певну роль на попередніх етапах протесту. 

Росія нарощує спроби впливати на ЗМІ

Один з українських військових дослідників каже, що Росія нарощує спроби впливати на ЗМІ. Нещодавно було виявлено 18 тисяч підозрілих сторінок у Facebook, які пропагують фальшиві розповіді про польські протести, наприклад, перебільшують корупцію в Україні.

Аналіз, проведений групою активістів Antibot4Navalny, яка відстежує діяльність Doppelganger, кремлівської мережі впливу в соціальних мережах, демонструє схожу історію. У ньому йдеться, що мережа з приблизно десятьма тисячами ботів поширила фальшиву новину про польський протест, завдяки чому її побачили 50 тисяч користувачів. Багато з фальшивих новин, створених Doppelganger, перебільшували напруженість у відносинах між поляками та українцями, німцями та українцями, французами й українцями.

Який вплив мають ці операції, не до кінця зрозуміло. Полковник Тарас Дзюба з відділу стратегічних комунікацій Генштабу України каже, що росіяни ведуть тривалу гру. Інші джерела в розвідці України та Польщі припускають, що Росія зіграла другорядну роль у польських протестах.

Інтенсивні переговори на рівні ЄС дають надію, що прикордонна проблема може бути врегульована. Але навіть якщо рішення буде знайдено, протести завдали великої шкоди відносинам між країнами.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?