Лідер російського режиму Володимир Путін під час “прямої лінії” у середу, 30 червня, прокоментував особу свого наступника на президентській посаді та відповідно власну політичну “пенсію”.
Джерело: пряма лінія
За словами президент РФ, у державі обов’язково нібито “знайдуться” люди, які будуть гідними за якостями і здібностями найвищої посади. Він навіть готовий надати такій людині власні рекомендації стосовно керування режимом.
“Що стосується тієї людини, яка могла б очолити країну, то, з одного боку, кажуть, що святе місце порожнім не буває, і незамінних людей немає. З іншого боку, звичайно, моя відповідальність полягає в тому, щоб дати рекомендації тим людям, які будуть претендувати на посаду президента”, - стверджує Путін.
Одіозний політик зауважив, що свого часу він зможе назвати ім’я свого заступника на президентській посаді.
“Звичайно, підійде час, і я, сподіваюся, зможу сказати про те, що така-то людина, на мою думку, гідна того, щоб очолити Росію, - додав диктатор.
Путін про вихід з політики
Російський президент вже не вперше за червень порушує тему наступників та відмови від власних повноважень. Нещодавно він торкнувся цього питання у розмові з іноземними журналістами напередодні переговорів з Джо Байденом у швейцарській Женеві.
“Зараз ситуація інша (порівняно з 2000 роком). Зараз багато проблем, але ситуація абсолютно інша. Прийде колись обов'язково на моє місце інша людина. І чому все це повинно впасти? Ми боролися з міжнародним тероризмом - слава богу, задушили його на корені. Це повинно знову відродитися, чи що? Думаю, що ні. Інша справа, що на політичній сцені можуть з'являтися різні люди, з різними поглядами. Ну і добре”, - стверджує Путін.
Повноваження Путіна в Росії
Володимир Путін виграв позачергові президентські вибори навесні 2000 року. За кілька років потому він став переможцем аналогічних перегонів у 2004.
Після 2008 відбулася так звана рокіровка, коли президентом був його поплічники Михайло Медвєдєв, оскільки балотуватися тоді на третій термін було неможливо через конституційні особливості. Утім, основний закон змінили заради Путіна і він знову “виграв” вибори 2012 року.
Пізніше конституцію РФ знову змінили заради збільшення президентського терміну до 6 років, а також надання можливості політику балотуватися на два нові терміни, навіть якщо він до цієї реформи вже був президентом. Теоретично це розтягує путінське правління аж до 2036 року.
Читайте також:
У Путіна злякалися наслідків для Донбасу після навчань Sea Breeze;
Кремль відкрито заявив про відмову Путіна грати за правилами Байдена;
ЄС остаточно вирішив, чи відновлювати діалог з Путіним.