Рада прийняла за основу законопроєкт щодо виплат родинам загиблих добровольців — деталі
Категорія
Україна
Дата публікації

Рада прийняла за основу законопроєкт щодо виплат родинам загиблих добровольців — деталі

Ветеран
Джерело:  online.ua

Верховна Рада України 8 січня прийняла за основу законопроєкт, який дозволить родинам загиблих добровольців отримувати одноразову грошову допомогу (ОГД) нарівні з сім'ями полеглих військовослужбовців

Головні тези:

  • Верховна Рада України прийняла законопроєкт про виплату одноразової грошової допомоги родинам загиблих добровольців нарівні з сім'ями полеглих військовослужбовців.
  • Одноразова грошова допомога родинам загиблих цивільних осіб, які брали участь у відсічі збройної агресії РФ проти України, буде виплачуватися у розмірі 15 мільйонів гривень.
  • Для отримання допомоги родичі мають звернутися протягом 3-х років з дати смерті загиблого, вказаної у свідоцтві про смерть.
  • Суми допомоги можуть змінюватися щорічно, а виплата 15 мільйонів гривень раніше була передбачена сім'ям загиблих військовослужбовців та поліцейських.
  • На виплату грошової допомоги мають право різні члени сім'ї загиблого, включаючи дітей, вдову (вдівця), батьків, онуків, утриманців та осіб, що проживали з загиблим однією сім'єю.

Рада прийняла за основу законопроєкт щодо виплат родинам загиблих добровольців

Верховна Рада України прийняла за основу законопроєкт, який дозволить забезпечити виплату ОГД родинам загиблих цивільних осіб — добровольців на рівні з сім'ями полеглих військовослужбовців.

Про це повідомила міністерка у справах ветеранів Наталія Калмикова.

“За” проголосували 266 народних депутатів України.

Йдеться про ОГД у розмірі 15 млн грн для родин цивільних осіб, які у взаємодії з ЗСУ, іншими військовими формуваннями та правоохоронними органами брали безпосередню участь у відсічі збройної агресії РФ проти України та загинули у період з 24 лютого по 25 березня 2022 р.

Наталія Калмикова

Наталія Калмикова

Міністерка у справах ветеранів

А тим родинам, яким Мінветеранів вже було виплачено ОГД відповідно до частини сьомої статті 15 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", буде здійснено таку виплату з урахуванням раніше виплаченої суми.

Маємо забезпечити справедливий підхід у виплаті одноразової грошової допомоги родинам полеглих цивільних Захисників і Захисниць, які пліч-о-пліч з військовослужбовцями, поліцейськими, працівниками органів і підрозділів цивільного захисту стали на захист суверенітету і територіальної цілісності України. Дякую Комітету на усім народним депутатам за підтримку важливого законопроєкту.

Яка сума одноразової грошової допомоги передбачена родинам загиблих у 2024 році

Наразі існує дві суми, які держава виплачує родинам загиблих захисників — це 15 мільйонів та 2,15 мільйона гривень.

За словами юристки Анни Пашкіної, виплата у розмірі 15 мільйонів гривень передбачена сімʼям загиблих військовослужбовців і поліцейських. Для її отримання обов’язково необхідно мати витяг з наказу військової частини та особової справи загиблої людини.

У разі загибелі добровольця, який не був оформлений в жодній із військових структур, його родина має право допомогу у розмірі 750 прожиткових мінімумів. У 2024 році — це 2 150 000 гривень. Однак з року в рік вона може змінюватися.

За отриманням допомоги родичі мають звернутися протягом 3-х років з дати смерті військового, зазначеної у свідоцтві про смерть.

На виплату одноразової грошової допомоги мають право такі члени родини:

  • діти, у тому числі усиновлені, зачаті за життя загиблої людини та народжені після її смерті, а також діти, стосовно яких людину за її життя позбавили батьківських прав;

  • вдова (вдівець);

  • батьки (усиновлювачі) загиблої людини, якщо вони не були позбавлені стосовно неї батьківських прав або їхні батьківські права були поновлені на час її загибелі;

  • онуки загиблої людини, якщо на момент її загибелі їхні батьки були мертві;

  • жінка або чоловік, які проживали із загиблою людиною однією сім’єю, але не перебували у шлюбі — за умови, що цей факт встановлений рішенням суду, яке набрало законної сили;

  • утриманці загиблої людини.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?