Реформи гальмуються через «кабінетны домовленосты» - Деканоїдзе
Основна перепона українських реформ - це кабінетні домовленості выд яких поки що складно позбутися в Україні. Про це заявила під час брифінгу у Львові голова Національної поліції України Хатія Деканоїдзе, повідомляє ONLINE.UA, посилаючись на Укрінформ.
«Мені не подобається, що в Україні, яка є і моєю батьківщиною, продовжують існувати кабінетні домовленості. Одне йдеться на людях, а інше вирішується за зачиненими дверима у кабінетах », - сказала Деканоїдзе. За її словами, такі «договорняки» і є найбільшою перепоною для реформ в Україні. Позбавлятися від них Національна поліція буде як шляхом переатестації, так і завдяки роботі служби внутрішньої безпеки. Люди, які вже не можуть перестроїтися, попрощаються з органами і будуть відповідати за свої дії перед судами. Раніше повідомлялося, що скоро патрульна служба повністю замінить ДАЇ. Також Деканоїдзе розповіла про події за участю поліцейських в Києві.
Очільниця німецької дипломатії Анналена Бербок продовжує наполягати на тому, щоб ФРН передала Україні більше військової допомоги, аніж запланована у бюджеті станом на цей час.
Головні тези:
Анналена Бербок пояснила, чому для України просто зараз є вкрай важлива допомога з боку Берліна.
Вона нагадала, що саме Україна захищає Європу від російської агресії.
Дізнайтеся, чому Олаф Шольц блокує це важливе рішення.
Бербок закликає негайно посилити допомогу Україні
Заява глави МЗС Німеччини з цього приводу пролунали під час спілкування зі ЗМІ на полях зустрічі у Саудівській Аравії щодо майбутнього Сирії.
Журналісти попросили Бербок прокоментувати інформацію щодо блокування канцлером Олафом Шольцом нового великого пакету військової допомоги для України.
Німецька дипломатка дала зрозуміти, що виступає проти рішення лідера країни.
Анналена Бербок звертає увагу на те, що Україна "буде менш спроможною захищатися, а відтак і менш здатною захистити нас", якщо не отримає ще більше необхідної зброї.
На її переконання, саме надання ЗСУ допомоги буде найкращим внеском у безпеку Європи та безпосередньо Німеччини.
Як уже згадувалося раніше, видання Spiegel дізналося, що саме Олаф Шольц блокує надання додаткового пакету зброї для України на суму близько 3 млрд євро.
Що важливо розуміти, пакет сформували Бербок та міністр оборони Боріс Пісторіус на основі термінових запитів України.
Чому Шольц не хоче передавати Україні додаткову допомогу
Згідно з даними медіа, в січні робота над підготовкою пакету зупинилася, оскільки канцлер ФРН не підтримав цю ініціативу.
Що важливо розуміти, без дозволу Олафа Шольца ухвалити це рішення просто неможливо.
Одна з ключових причин такої позиції полягає в тому, що німецький лідер наразі нібито не бачать критичної необхідності у цьому пакеті.
Як вважає Шольц, вже передбаченої допомоги буде достатньо на найближчий час.