Поставки російської нафти марки Urals до ЄС південною гілкою нафтопроводу "Дружба" в червні збільшаться на 16% порівняно з травнем, оскільки нафтопереробні заводи ЄС прагнуть отримати більше нафти на тлі побоювань щодо перебоїв у транзиті через Україну.
Джерело: Reuters
РФ у червні суттєво збільшить поставки нафти до ЄС
Поставки російської трубопровідної нафти до Європи не підпадають під дію ембарго ЄС, але маршрут перетинає Україну і перебуває під постійним ризиком перебоїв, - пише агентство.
Південна гілка нафтопроводу "Дружба" постачає нафту до Угорщини, Словаччини та Чехії.
Угорська MOL, основний покупець нафти марки Urals в Угорщині та Словаччині, як очікується, закупить близько 900 тис тонн нафти Urals через "Дружбу" в червні порівняно з з 750 тис тонн в травні, повідомили Reuters джерела, знайомі з цим питанням.
Нещодавня ескалація в Україні, пошкодження великих інфраструктурних об'єктів викликають занепокоєння... Це гарна ідея - замовити більше зараз, - сказало одне з джерел, маючи на увазі, зокрема, руйнування греблі Каховської ГЕС цього тижня.
Що відомо про покупців нафти РФ
Чеський нафтопереробний завод Unipetrol - єдиний покупець в країні, який належить польській PKN Orlen, закупить до 430 тис тонн Urals в червні в порівнянні з 400 тис тонн, придбаними в травні, кажуть джерела.
Сира нафта продовжує безперебійно надходити до Угорщини нафтопроводом "Дружба", і ми не очікуємо затримок протягом наступних місяців, - сказав представник MOL, але відмовився коментувати щомісячні закупівлі.
PKN Orlen також заявила, що ніколи не коментує закупівлі нафти і деталі контрактів.
ЄС запровадив ембарго на закупівлю російської нафти морськими шляхами з грудня. Угорщині, Словаччині та Чехії, однак, було дозволено продовжувати імпорт російської нафти як критично важливої сировини.
Читайте також:
Індія та Китай почали купувати нафту РФ вище встановленої стелі цін;
G7 залишить максимальну ціну на російську нафту 60 дол за барель — Reuters;
Найбільша у світі нафтопромислова компанія SLB потрапила до списку спонсорів війни в Україні