7 січня, одразу після Святого вечора, православні християни відзначають велике церковне свято - Різдво Христове. Це свято посідає друге місце в ієрархії церковних свят після Великодня. Як святкують Різдво в Україні, цікаві традиції свята, що не можна робити в цей день - читайте на ONLINE.UA.
За церковним канонами вважається, що Різдво Христове - це час духовного очищення, злагоди і любові, коли ми наводимо порядок не тільки в своєму будинку, але і в своїх душах - прощаємо ворогів.
У християнській церкві з кінця II століття аж до IV століття події Різдва згадувалися в день Богоявлення - 6 січня. Тільки в середині IV століття це свято було затверджено. Воно знаменує народження Ісуса Христа, який був посланий Богом на землю для порятунку людства.
Різдво 2020: традиції
Різдво Христове має давню історію з унікальними звичаями, символами і обрядами. Головною традицією цього світлого дня є похід в храм на божественну літургію. За стародавнім звичаєм, при зустрічі люди на Різдво вітають один одного словами: "Христос Народився! Славімо Його!".
Одним з різдвяних символів є Дідух - сніп зерна, який дбайливо зберігають до світлого дня з моменту закінчення жнив. Дідух заносять в будинок на Святвечір і зберігають до Водохреща.
Також по традціі в Різдво господині готують багатий святковий обід. На стіл, як і на Святвечір, ставляться 12 страв, але вже не пісних - наші предки спеціально до Різдва кололи кабана, готували качку, гуску, курку, робили жирну ковбасу. Головною стравою Різдва є кутя.
Прикмети та повір'я на Різдво
Вважається, що в Різдво першим в будинок повинен зайти чоловік - він приверне удачу і багатство в сім'ю на цілий рік. Також існує повір'я, що той, хто зробив сім благ на Різдво, буде щасливо жити увесь рік. У цей день прийнято подавати сім милостинь заради щастя в прийдешньому році.
На Різдво прийнято запалювати більше свічок і вогнів - свічки залучають в будинок тепло і багатство. Якщо в будинку є домашні тварини, то на Різдво треба їх смачно нагодувати - тоді і весь рік буде ситним і вдалим у фінансовому плані.
Різдво 2020: що не можна робити на свято
У Різдво категорично не можна займатися прибиранням - найкраще відкласти цей процес аж до 14 січня. Також в це світле свято не можна лаятися, лихословити і надягати старий одяг.
Чоловікам з Різдва і до Водохреща не можна полювати. Вбивство звірів під час святок вважається великим гріхом і може накликати біду.
Також за церковними правилами, в Різдво не можна гадати. Для святочних ворожінь підходить будь-який час зі Святвечора до Хрещення, крім самого Різдва.
Раніше ONLINE.UA публікував кращі привітання з Різдвом Христовим у віршах, СМС та листівках.