Росія почала масово атакувати Україну шахедами з термобаричними боєприпасами
Категорія
Україна
Дата публікації

Росія почала масово атакувати Україну шахедами з термобаричними боєприпасами

шахед
Джерело:  Defense Express

ТБ БЧ-50 є боєприпасом об'ємного вибуху, який РФ встановлює у дрони типу Shahed-136 для атак по містах України з метою вбивства цивільного населення.

Головні тези:

  • Росія атакує Україну шахедами з термобаричними боєприпасами для ураження цивільного населення.
  • ТБ БЧ-50 має вагу 52,4 кг та демонструє однотактову дію, формуючи вогняну хмару та уражуючи внутрішні органи людини.
  • Термобаричні боєприпаси ефективні у замкнених приміщеннях, що обумовлює їх використання Росією для атак на міста з метою вбивства українців.

Росія атакує Україну шахедами з термобаричними боєприпасами

РФ почала масово використовувати на дронах типу Shahed-136 термобаричну бойову частину, яка становить значно більшу загрозу під час ураження приміщень. Вона має індекс ТБ БЧ-50, а про її існування відомо ще з квітня 2024 року, але саме зараз у дронах, що атакують українські міста, таке оснащення використовуються найчастіше.

Деталі відносно цієї бойової частини відомі завдяки зламу серверів російської "Алабуги" у Татарстані, де й збираються ці дрони, а також йдуть роботи з їх модернізації. Відповідно до цієї інформації, ТБ БЧ-50 має вагу у 52,4 кг, яка окрім термобаричного ефекту має ще й уламковий за рахунок 2306 готових уражаючих елементів у вигляді кульок діаметром 9 мм.

ТБ БЧ-50

Цей термобаричний боєприпас належить до сучасних зразків та має однотактову дію. Зазначимо, що минуле покоління таких боєприпасів мало двотактову дію — спочатку розпилялась вибухонебезпечна речовина, яка заповнювала простір, а лише потім здійснювався її підрив.

Водночас у сучасних однотактових боєприпасах після підриву ініціатора ударна хвиля викликає рух термобаричної суміші, яка взаємодіє з повітрям та сама з собою з утворенням "вогняної хмари" температурою у 2400-2600 °C. Вона "розтікається" по всій площі та ударною хвилею, яка уражає легені, органи слуху тощо.

Термобаричний боєприпас демонструє максимальну ефективність у замкнених приміщеннях, бо така "хмара" може охопити декілька приміщень. Саме тому РФ і використовує "Шахеди" з ТБ БЧ-50 для атак по містах з метою вбивства цивільного населення України. І саме тому під ударами російсько-іранських дронів в першу чергу знаходиться Київ.

Бо у випадку підриву термобаричної бойової частини у житловому приміщенні укритися від його дії значно складніше. Вогняна хмара від нього заповнить всю квартиру повністю, в той час, коли від дії осколково-фугасного боєприпасу може врятувати правило "двох стін".

Саме тому до цього відомого правила, що у випадку відсутності можливості перейти в укриття необхідно перебувати у приміщені, яке відділено від вулиці щонайменше двома стінами, можливо додати ще одне правило — зачиняти міжкімнатні двері. Це дозволить створити умовне розділення приміщень та певною мірою зменшити поширення термобаричної суміші по всій квартирі.

Але у будь-якому випадку найкращим варіантом убезпечити себе все одно є лише перебування в укритті.

У Повітряних силах розкрили деталі атаки РФ на Україну

Як зазначають військові, у ніч на 7 листопада (із 21.00 6 листопада) ворог завдав удару 106-ма ударними БпЛА типу Shahed та безпілотниками невстановленого типу із напрямків Курськ, Приморсько-Ахтарськ, Орел — РФ, ТОТ Криму.

Станом на 12.00 підтверджено збиття 74-х ворожих БпЛА в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Київській, Сумській, Полтавській, Харківській, Кіровоградській, Житомирській, Черкаській та Чернігівській областях.

25 ворожих безпілотників локаційно втрачено у різних регіонах України.

Повітряний напад відбивали зенітні ракетні війська, авіація, підрозділи РЕБ, мобільні вогневі групи Повітряних сил та Сил оборони України.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?