Росію вперше не переобрали до складу Виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї на період наступного року.
Що відомо про виключення Росії зі складу Виконавчої ради ОЗХЗ
За словами представників ОЗХЗ, місце у Виконавчій раді вперше отримала Україна.
У заяві організації зазначається, що за підсумками виборів країн-членів до Виконавчої ради для представництва у 2024 році увійшли такі держави (з Європи, Африки, Азії, Південної Америки):
Україна,
Польща,
Литва,
Бельгія,
Данія,
Греція,
Нова Зеландія,
Іспанія,
Алжир,
Гана,
Нігерія,
Південна Африка,
Бангладеш,
Іран,
Малайзія,
Пакистан,
Чилі,
Еквадор,
Сальвадор,
Гватемала.
Таким чином Росія вперше за тривалий час не матиме представництва у Виконавчій Раді ОЗХЗ.
Що кажуть в Україні
За словами президента Володимира Зеленського, Кремль менше ніж за місяць був позбавлений членства у трьох важливих міжнародних організаціях.
За його словами, замість Росії до складу Виконавчої Ради ОЗХЗ обрали Україну, Польщу та Литву на найближчі 2 роки.
Постпред України в ООН Сергій Кислиця оприлюднив результати голосування, відповідно до яких, Україна отримала 126 голосів, Литва – 76, Польща – 123, тоді як РФ – 65.
ОЗХЗ є незалежною міжнародною організацією, створеною за підтримки ООН у 1997 році після набрання чинності Конвенцією про заборону хімічної зброї, відкритою для підписання у січні 1993 року. Штаб-квартира знаходиться у Гаазі в Нідерландах.
Серед основних завдань організації є забезпечення контролю за дотриманням заборони на використання хімзброї, ліквідації її запасів, надання допомоги державам у забезпеченні захисту від хімзброї, стеження за дотриманням та виконанням Конвенції.
ОЗХЗ має три основні органи: Конференція держав-учасниць, Виконавча рада та Технічний секретаріат. Засідання Виконавчої ради проводять 4 рази на рік або більше за потребою.
Виконавча рада ОЗХЗ складається з 41 держави-члена організації, які обираються Конференцією держав-учасниць та змінюються кожні 2 роки.
Представники України в організації були представлені з 1994 року - у Підготовчій комісії ОЗХЗ.