Росія використовує проти України застарілі боєприпаси з сучасними елементами
Категорія
Україна
Дата публікації

Росія використовує проти України застарілі боєприпаси з сучасними елементами

Росія використовує проти України застарілі боєприпаси з сучасними елементами
Джерело:  online.ua

Російська армія на війні проти України використовує застарілі боєприпаси, але з сучасними елементами, на яких встановлені таймери.

Джерело: перший заступник міністра внутрішніх справ Євген Єнін в ефірі телемарафону

Ми вже неодноразово розповідали, що росіяни використовують касетні боєприпаси ще часів Радянського Союзу, водночас ми бачимо, що кінцівки, які стоять на цих боєприпасах – сучасні, вони містять фотоелементи, уповільнювачі. В середині такого боєприпасу знаходиться величезна кількість шрапнелі, може бути і 400 і 500, – зазначив Єнін.

За його словами, ці шрапнелі «прошивають» навіть метал та бетон. У радіусі 50 метрів шансів вижити практично немає, каже Єнін.

В Миколаєві, коли наш сапер почав роботу над таким боєприпасом, він знаходився на відстані 1-1,5 метри і здетонував не один цей боєприпас, а чотири – спрацював таймер, який був налаштований на певний час. Життя саперу врятував костюм, який витримав попадання шрапнелі, – розповів Єнін.

Україна і Захід неодноразово заявляли про докази використання Росією забороненої зброї в Україні, вказуючи, що це є воєнним злочином. Росія за собою воєнних злочинів не визнає.

Серед такої зброї термобаричні ракети важких вогнеметних систем (ТОС-1А).

Термобарична зброя, яку іноді називають «вакуумними бомбами», використовує кисень із навколишнього повітря для створення високотемпературного вибуху. Її фугасна дія триває довше, ніж у звичайної вибухової речовини.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Кабмін розширив можливості для бронювання — що змінилося

Міністерство економіки України
Деталі нового рішення Кабміну

Український уряд офіційно розширив можливості бронювання військовозобов'язаних працівників для підприємств критичної інфраструктури та оборонного сектору. Нові правила націлені на забезпечення стабільної роботи ключових галузей економіки та оборони країни.

Головні тези:

  • Підтверджене бронювання буде відображатися у застосунку Резерв+. 
  • Якщо бронювання надано після оновлення статусу критично важливого підприємства, воно діятиме на період дії критичності - до 1 року.

Деталі нового рішення Кабміну

Відповідно до рішення уряду, квоту бронювання для підприємств, що забезпечують водопостачання, водовідведення, управління відходами та обслуговують критичну інфраструктуру, збільшено з 50% до 75%.

Окрім того, було скасовано вимоги до енергетичних компаній, які постраждали від війни, насамперед щодо середньомісячної зарплати не менше 20 тис. грн та відсутності податкової заборгованості.

До переліку підприємств, що можуть бронювати працівників, додали Агенцію оборонних закупівель (АОЗ) та Державного оператора тилу (ДОТ).

Подати заяву на бронювання працівників можна виключно через портал "Дія", — зазначають у Міністерстві економіки.

Що важливо розуміти, бронювання відображатиметься у застосунку "Резерв+" і діятиме до одного року.

Як уже згадувалося раніше, з 1 квітня продовжити бронювання своїх фахівців зможуть лише компанії, які вже оновили статус критичності відповідно до нових вимог.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?