Незважаючи на впроваджене проти Росії продовольче ембарго, в 2016 році обсяг поставок російського пива на територію окупованого Донбасу збільшився в кілька разів.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "Коммерсант".
За перше півріччя 2016 року експорт російського пива склав 60%, і обсяги поставок зросли з 1,86 до 6,06 млн декалітрів. В основному Росія поставляє продукцію «Очаково", («Приятель») і МПК («Жигулі», «Хамовники»). Цю й іншу продукцію можна придбати в магазинах окупованих міст і селищ Донбасу.
За даними видання, чотири великі компанії на непідконтрольній уряду території України уклали контракт з російськими постачальниками пива. У той же час міжнародні виробники пива Efes, Carlsberg, Anheuser-Busch InBev і Heineken заявили, що не возять продукцію з Росії в Україну.
Нагадаємо, раніше в Росії продовжили продуктове ембарго до кінця 2017 року.
Як повідомляв ONLINE.UA, український уряд у відповідь на дії Росії також продовжив термін дії продуктового ембарго до 31 грудня 2017 року.
- Категорія
- Політика
- Дата публікації
Як у Росії. Влада Словаччини намагається ухвалити закон про "іноагентів"

Уряд Словаччини намагається проштовхнути через парламент поправки до законодавства, які за своїм змістом фактично дорівнюють російському закону про "іноземних агентів" та його грузинському аналогу.
Головні тези:
- Уряд Словаччини хоче ухвалити закон про іноагентів, схожий на російський, що викликає масові протести серед громадян.
- Проект закону розглядається у другому читанні в парламенті, а європейські органи висловлюють своє обурення цими законодавчими змінами.
У Фіцо хочуть ухвалити свій закон про”іноагентів”
Тисячі словаків вийшли на марш проти цих законодавчих змін. Вуличні акції протесту відбулися у Братиславі, Кошице та інших містах.
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо вже давно намагається підкорити неурядові організації та незалежні ЗМІ. Ще у 2023 році він пообіцяв запровадити закон, який би визначав їх як іноземних агентів, якщо вони отримують фінансування з-за кордону.
Станом на сьогодні відповідна поправка до закону перебуває у другому читанні в парламенті. Голосування за неї має відбутися наступного тижня.
Нещодавно Європейська комісія попередила уряд Словаччини про неприпустимість ухвалення закону і про неминучість заходів Брюсселя у відповідь. Численні неурядові та правозахисні організації, включно з Amnesty International, теж засудили законопроєкт.
Люсія Стасселова з ініціативи "Мир Україні", яка організовує протести по всій країні, назвала закон "інструментом системного демонтажу громадянського суспільства".
Цей закон скопійований з Росії, де подібне законодавство використовується для знищення незалежних організацій, ув'язнення опозиційних діячів, примусу до мовчання ЗМІ та репресій. Ми не дозволимо Словаччині піти цим шляхом.
Сам прем’єр Фіцо сказав, що поважає право людей на протест, але заперечив, що він копіює російський досвід придушення інакомислення.
Проєкт закону про неурядові організації не має нічого спільного з російським, американським чи ізраїльським законодавством. У них (опозиційно налаштованих громадян – ред.) закінчилося, проти чого протестувати, тож тепер вони просто вигадують ще одну брехню.

Роберт Фіцо
Прем’єр-міністр Словаччини
Як зазначає Politico, Угорщина ухвалила подібний закон у 2017 році, але була змушена його скасувати у 2023 році після того, як Суд Європейського Союзу визнав його незаконним.