Російські найманці, які воювали на Донбасі, висунули гучну вимогу Путіну
Категорія
Події
Дата публікації

Російські найманці, які воювали на Донбасі, висунули гучну вимогу Путіну

Російські найманці, які воювали на Донбасі, висунули гучну вимогу Путіну

Члени ПВК "Вагнер" і "Патріот" направили офіційне звернення російській владі з вимогою надати їм право учасників бойових дій. Вони наполягають на тому, щоб їм були надані соціальна і економічна підтримки з боку держави.

Про це повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на "Відкриту заяву Загальноросійських Офіцерських Зборів", яку група "ветеранів збройних сил РФ і бойових дій" адресувала російській владі, передає ONLINE.UA.

У своїй заяві найманці скаржаться, що на сьогоднішній день за участь в бойових діях в Сирії і на Донбасі їм належить тільки кримінальне переслідування за статтею "Найманство". При цьому, за їх твердженням, ватажки приватних військових компаній, таких як "Вагнер" і "Патріот", особисто з рук Путіна отримують державні нагороди і вигідні економічні контракти.

Також найманці підкреслюють, що після того, як вони пройшли службу в ПВК, їм довелося зіткнутися з низкою проблем, при тому, що вони знаходяться на особливому обліку в силових органах РФ і піддаються постійним перевіркам. Автори заяви зазначають, що родичі найманців, які загинули при бойових діях, змушені приховувати факт найманства своїх рідних, щоб уникнути відповідальності.

Одним з тих, хто підписав заяву російських найманців, став Євген Шабаєв, який раніше підтверджував, що "працював" на Донбасі після початку конфлікту на сході України. Він зазначив, що якщо російська влада не дасть відповідь на вимогу "ветеранів" і знову заявить, що ПВК в Росії не існує, то аналогічне звернення булет направлено в міжнародні інстанції.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що СБУ оприлюднила нові докази участі найманців "Вагнера" в боях за Дебальцеве.

Категорія
Україна
Дата публікації

РФ примусово призвала на строкову службу близько 300 осіб на ТОТ України

ГУР
РФ примусово призвала на строкову службу близько 300 осіб на ТОТ України

З 1 жовтня до 31 грудня 2024 року російська окупаційна влада провела примусовий призов на строкову службу серед жителів тимчасово окупованих територій Херсонської та Запорізької областей

Головні тези:

  • РФ примусово призвала на строкову службу близько 300 осіб із тимчасово окупованих територій України.
  • Російська влада змушує українців ставати на військовий облік під загрозою звільнення з роботи.
  • Порушення міжнародного гуманітарного права у примусовій мобілізації російською окупаційною владою.
  • Розвідка Британії зазначає про розширену програму погашення кредитів для російських військовослужбовців.
  • Фінансові стимули, які надаються російським контрактникам, спрямовані на компенсацію втрат російської армії та залучення нових бійців.

Росія примушує жителів окупованих територій до служби в армії

Як повідомляє ГУР, за цей період на строкову службу було примусово призвано близько 300 осіб. Ворог змушує українців віком до 60 років ставати на так званий "військовий облік".

У разі відмови росіяни погрожують звільненням з роботи та подальшими обмеженнями у працевлаштуванні.

Окрім строкової служби, окупаційна адміністрація намагається залучити місцевих жителів до контрактної служби у збройних силах Російської Федерації. Наприклад, у Луганській області обіцяють виплату 2,5 млн рублів за підписання контракту.

Українська розвідка наголошує, що такі дії є грубим порушенням міжнародного гуманітарного права, яке забороняє мобілізацію жителів окупованих територій до армії країни-окупанта. Примусова мобілізація також порушує базові права людини.

Що відомо про нові мобілізаційні схеми росіян

Як зазначає розвідка Британії, списання боргів стане частиною розширеної програми "Канікули з погашення кредитів для російських військовослужбовців". Пільги поширюватимуться на кредити до 10 мільйонів рублів (близько 94 400 доларів), а також можуть стосуватися дружин контрактників.

За даними "Медіазони", з жовтня 2022 року росіяни подали 411 тисяч заявок на погашення іпотеки та особистих кредитів.

Розвідка зазначає, що ці фінансові стимули спрямовані на залучення нових контрактників для компенсації втрат російської армії.

За оцінками британської розвідки, наразі кількість загиблих і поранених серед російських військових досягла 760 тисяч осіб, а середній рівень втрат у листопаді 2024 року становив 1523 особи на день.

Ці заходи також покликані уникнути нової хвилі мобілізації, яка, на думку російської влади, знижує суспільну підтримку війни та провокує масову еміграцію.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?