Всіх умов, зазначенихі у спільному з Польщею плані по питанню розблокування кордону, Україна дотрималася. А неможливість скасування угоди про лібералізацію перевезень підтвердив і Європейський Союз, і польський уряд.
Україна виконала свою частину плану по розблокуванню польсько-українського кордону
Україна виконала свою частину домовленостей, зафіксованих у плані дій для розблокування кордону з Польщею.
Про це заявив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач в ефірі телемарафону "Єдині новини".
Він наголосив, що неможливість скасування угоди про лібералізацію перевезень підтвердив і Європейський Союз, і польський уряд.
Деркач також повідомив, що кількість двосторонніх перевезень, здійснених польськими перевізниками, знизилася лише на 5% порівняно з періодом до повномасштабного вторгення.
Водночас, за його словами, Україна лише у листопаді 2023 року недоотримала майже 10 млрд євро митних зборів через блокування кордону. Збитків зазнає і Польща.
План по розблокуванню кордону: що відомо
У грудні 2023 року Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України спільно з новим керівництвом Міністерства інфраструктури Польщі узгодили план дій для розблокування спільного кордону.
Польські перевізники 6 листопада розпочали блокаду руху вантажівок поблизу трьох найбільших пунктів пропуску на кордоні з Україною: "Корчова – Краківець", "Гребенне - Рава-Руська", "Дорогуськ – Ягодин".
Серед основних вимог – повернення практики дозволів для українських перевізників, скасованої угодою з Євросоюзом до 30 червня 2024 року.
23 листопада до акції приєднались польські аграрії у пункті пропуску "Шегині-Медика", висуваючи свої вимоги. Уряд Польщі домовився з фермерами про призупинення протесту в цьому місці на невизначений період.
Увечері 6 січня у Польщі відновили рух вантажівок дорогою до ПП «Медика - Шегині».