Російська пропаганда дедалі активніше розповсюджує фейк про ТЦК, щоб зірвати мобілізацію в Україні. Роман Сивків із позивним “Кіборг”, який багато років захищав Україну на фронті, в інтерв'ю online.ua розвіяв головні міфи та пояснив, якою є реальна картина.
Хто служить у ТЦК та СП
“Кіборг” не приховує, що найкращі роки свого життя провів на полі бою. Він захищав Донецький аеропорт, звільняв Піски, брав участь у боях на Донеччині та Луганщині.
Однак через численні поранення Роман Сивків не зміг далі воювати на фронті й став на службу до ТЦК.
Він знає, як працюють ці структури зсередини, тому не може не реагувати, коли кремлівська пропаганда вигадує черговий міф, що перешкодити мобілізації та демотивувати українців.
Як зазначає “Кіборг”, його перевели у ТЦК через обмежену придатність до військової служби згідно з рішенням Міноборони України.
Роман Сивків згадує випадок, який стався особисто з ним: військовослужбовець перевіряв військово-облікові документи громадянина України, й останній вирішив його послати.
Найбезглуздіші міфи про ТЦК
Українці звикли нарікати на те, що в Україні, мовляв, взагалі нічого не змінюються: ті, що сиділи в кабінетах, так і сидять там, а на фронті гине простий люд.
Однак, за словами “Кіборга”, це абсолютний міф, адже 80% особового складу у ТЦК переведені з бойових частин, решта — це жінки.
Чимало українців вигадують абсурдні відмовки, щоб не захищати батьківщину на фронті, забуваючи про те, що наші воїни стомилися — їм негайно потрібна ротація.