ШІ вже навчився копіювати особистість людини за лічені години
Категорія
Технології
Дата публікації

ШІ вже навчився копіювати особистість людини за лічені години

Людина та ШІ
Джерело:  Live Science

Моделі штучного інтелекту буквально за кілька годин здатні відтворити особистість людини із усіма унікальними рисами поведінки та характеру. 

Головні тези:

  • ШІ може копіювати особистість людини за лічені години з високою точністю.
  • Дослідження показали, що електронні копії реальних людей на базі штучного інтелекту відтворюють поведінку з 85% збігом у відповідях.
  • Технологія цифрових копій може бути корисною для соціальних експериментів, прогнозування реакцій суспільства та вивчення соціальних інституцій.
  • Потенційні наслідки використання штучного інтелекту у відтворенної особистості включають побоювання щодо конфіденційності та можливості експлуатації особистих даних.

Що відомо про здатність ШІ за кілька годин скопіювати особистість людини

За результатами нового дослідження Стенфордського університету і фахівців Google DeepMind, це вже цілком реалістична концепція.

Наразі дослідникам вдалось створити кілька тисяч електронних копій реальних людей.

Зокрема, учасники експерименту мали давати відповіді на запитання щодо життєвих пріоритетів, цінностей, поглядів, в тому числі на соціальні проблеми.

ШІ навчили за лічені години точно відтворювати особистість реальної людини
Людина та ШІ

Окрім цього люди виконували завдання з логіки для того, аби дати науковцям більше уявлення щодо механізмі ухвалення рішень.

Цю інформацію використали для створення так званих “агентів моделювання”, систем штучного інтелекту, здатних відтворювати людську поведінку з неймовірною точністю.

Наскільки ефективними виявились електронні копії людей на базі ШІ

Результати цих електронних копій на базі ШІ продемонстрували 85% збігів з відповідями реальних людей, особливо в опитуваннях щодо рис особистості і прогнозах соціальних установок.

При цьому цифрові копії людей відчували труднощі під час інтерактивних завдань з необхідністю ухвалення рішень, де необхідно було робити вибір в залежності від тої чи іншої конкретної ситуації.

За підсумками дослідження науковці зробили висновок, що такі технології мають свої потенційні переваги.

Ці цифрові копії можуть використовуватись для проведення соціальних експериментів, прогнозування реакцій на важливі суспільні події, або вивчення соціальних інституцій.

Технологію також можуть використовувати у майбутньому для відтворення особистості померлих родичів.

Це також викликає низку побоювань і занепокоєння.

Можливість дублювати чиюсь особистість лише на основі 2 годин даних може призвести до потенційних порушень конфіденційності, крадіжки особистих даних і "технологічної" експлуатації.

Тому вчені наголошують на необхідності суворого контролю над розробкою і використанням подібних технологій.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?