Сили ППО збили 58 "шахедів" під час нової атаки РФ на Україну
Категорія
Україна
Дата публікації

Сили ППО збили 58 "шахедів" під час нової атаки РФ на Україну

Повітряні Сили ЗСУ
Сили ППО збили 58 "шахедів" під час нової атаки РФ на Україну

У ніч на 14 січня Росія здійснила масштабну атаку на територію України, використовуючи 80 ударних дронів типу "Шахед". Запуски здійснювалися з чотирьох напрямків.

Головні тези:

  • Українські Повітряні сили здійснили успішну оборону, збивши 58 ударних дронів типу 'Шахед' під час масштабної атаки РФ.
  • Британська розвідка вказує на значне зниження активності Росії у грудні 2024 року, порівняно з попереднім місяцем.
  • З припущення розвідки, погодні умови можуть впливати на частоту та масштаб дронових атак РФ на Україну.
  • Українські Повітряні сили збили 53% російських безпілотників під час атаки, деякі дрони були виведені з ладу засобами радіоелектронної боротьби.
  • Приватні та багатоквартирні будинки, автомобілі та майно громадян постраждали від атаки РФ, але попередньо жертв немає, надається допомога постраждалим.

У Повітряних силах розкрили деталі атаки РФ на Україну

За інформацією Повітряних сил, з 18:30 13 січня противник атакував ударними дронами та безпілотниками-імітаторами різних типів. Запуски відбувалися з районів Міллерово, Орел, Курськ і Приморсько-Ахтарськ.

Атаку відбивали засоби авіації, зенітні ракетні війська, підрозділи радіоелектронної боротьби, а також мобільні вогневі групи Повітряних сил та Сил оборони України.

Станом на 09:00 14 січня підтверджено збиття 58 ударних дронів типу "Шахед" та інших безпілотників у таких областях: Полтавській, Сумській, Харківській, Черкаській, Київській, Житомирській, Кіровоградській, Дніпропетровській, Миколаївській, Одеській та Херсонській.

Збиті безпілотники спричинили пошкодження на Сумщині, Київщині, Житомирщині, Харківщині та Черкащині. Постраждали приватні та багатоквартирні будинки, автомобілі, а також майно громадян. Попередньо, жертв немає, а постраждалим надають допомогу.

Також відомо, що 21 ворожий безпілотник-імітатор був виведений з ладу без негативних наслідків для України.

Британська розвідка проаналізувала дронові атаки РФ по Україні

За даними розвідки, у грудні 2024 року Росія здійснила близько 1700 запусків ударних дронів різних типів по території України. Це менше, ніж у листопаді, коли кількість запусків досягла 2300.

Таким чином, уперше з березня-квітня 2024 року було зафіксовано зниження активності.

Британська розвідка припускає, що на це вплинули погодні умови. На це вказують періоди низької або відсутньої активності, які чергувалися з хвилями атак, під час яких запускалося понад 100 безпілотників за ніч.

Результати атак:

  • Українські Повітряні сили збили 53% російських безпілотників.

  • Інші дрони були виведені з ладу за допомогою засобів радіоелектронної боротьби або відхилилися від курсу, не завдавши значної шкоди.

Британські аналітики зазначили, що на щомісячну кількість атак можуть впливати різні фактори, але, ймовірно, Росія зможе підтримувати рівень запусків щонайменше на рівні 1500 дронів на місяць.

Категорія
Україна
Дата публікації

Армія РФ має проблеми з артилерією — розвідка Естонії

Ківісельг
Джерело:  ERR

Росія почала використовувати на фронті північнокорейські артилерійські системи, що вказує на все більш критичне становище Росії з артилерійськими системами та її залежність від імпортного озброєння, сказав голова розвідцентру Сил оборони Естонії полковник Антс Ківісельг.

Головні тези:

  • Розвідка Естонії підтверджує серйозні проблеми з артилерією в армії Росії та залежність від імпортного озброєння.
  • На Донеччині тривають бойові дії, де українські сили успішно відбивають наступ російських військ.
  • Україна продовжує завдавати удари по російській інфраструктурі, руйнуючи ключові об'єкти паливної та хімічної промисловості.
  • Росія та Україна активно використовують авіаудари і ракетні атаки для впливу на військові та економічні об'єкти супротивника.
  • Згідно з аналізом розвідки, обидві сторони віддають перевагу наступу, спрямованому на підірвання економічного потенціалу противника.

У російської армії почалися проблеми з артилерією

Ківісельг зазначив, що найпомітнішим із тактичних спостережень стала поява на фронті північнокорейських артилерійських систем у складі російських підрозділів.

Це вказує на дедалі критичне становище Росії з артилерійськими системами та її залежність від імпортного озброєння.

Ківісельг вважає, що на 151-му тижні війни зберігаються тенденції, що вже раніше склалися, коли російські війська продовжують зберігати тактичну ініціативу.

Хоча Росія й змогла тактично посилити свій військовий потенціал, їй не вдалося досягти повної переваги, яка б дала їй можливість для дипломатичного тиску. Тому наразі РФ не зацікавлена ​​у завершенні військових дій і продовжує наступальні операції.

Антс Ківісельг

Антс Ківісельг

Голова розвідцентру Сил оборони Естонії

Основні бойові дії розгортаються на Донеччині на Покровському напрямку, де російські війська намагаються просунутися в західному та східному напрямках від міста.

Хоча темп поступу знизився, наступальний тиск залишається високим. По всьому фронту відбувається в середньому 164 атаки на добу.

Ймовірно, Росія прагне скористатися останніми тижнями морозної зимової погоди, що дозволяє використовувати бронетехніку на замерзлій місцевості. Однак нинішня зима виявилася м'якшою, ніж очікувалося, тому російські війська змушені використовувати дороги для пересування своєї техніки. Це спрощує роботу ЗСУ при відбитті атак.

За тиждень російські війська змогли незначно просунутися у напрямках Велика Новосілка, Торецьк, Годинник Яр та Куп'янськ.

На Курщині українські підрозділи відійшли на позиції, які вони займали до нового наступу 5 січня. Протягом тижня українські сили провели кілька атак у Курській області. Деякі населені пункти чи райони переходять із рук до рук.

Переформування північнокорейських підрозділів, що діють у Курській області, не дало значних результатів, додав глава розвідцентру.

Ківісельг додав, що швидко ефективна оборона України, що швидко адаптується і технічно, витримує масований тиск противника і поступово підриває його наступальні можливості.

Поточна ситуація на фронті

Водночас Україна продовжує завдавати ударів по ключових об'єктах російської інфраструктури. Протягом минулого тижня Україна збільшила кількість ударів по російських підприємствах паливної та хімічної промисловості.

За даними Генштабу ЗСУ, вранці 14 січня Україна завдала одного з наймасовіших авіаударів по об'єктах на території Росії, вразивши цілі на відстані 200–1100 км углиб країни – у Брянській, Саратовській, Тульській областях та в Республіці Татарстан.

У ході атаки було вражено Алексінський хімічний комбінат у Тульській області, який виробляє боєприпаси, порох та матеріали для російського військово-промислового комплексу. Також був уражений склад боєприпасів на аеродромі в Енгельсі Саратовської області, де в основному зберігалися фугасні авіабомби, авіабомби, що коректуються, і крилаті ракети. ВСУ також ударили по Саратовському нафтопереробному заводі. Після удару на підприємстві було зафіксовано велику пожежу.

ЗСУ здійснили повторну атаку на сховище нафтопродуктів в Енгельсі. Попередня атака відбулася 8 січня. Нафтобаза горіла п'ять днів і була погашена лише за день до нового удару.

У ніч на 15 січня російські війська, своєю чергою, атакували Україну, залучивши шість бомбардувальників Ту-95МС та вісім бомбардувальників Ту-22М3, які злетіли з аеродрому Оленегорськ у Мурманській області.

Основними цілями російських військових були українська енергетична інфраструктура та військові об'єкти. В атаці використовувалися крилаті ракети, ударні дрони та балістичні ракети. Всього було випущено 43 ракети та 74 дрони. Україна збила 30 ракет і 47 дронів, а 27 дронів відхилилися від курсу.

Обидві сторони прагнуть насамперед підірвати економічний потенціал противника, і тим самим вплинути на перебіг війни, зазначив Ківісельг.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?