Скільки військовозобов'язаних вже оновили облікові дані — відповідь Міноборони
Категорія
Україна
Дата публікації

Скільки військовозобов'язаних вже оновили облікові дані — відповідь Міноборони

Резерв+

Процес оновлення облікових даних триває і в Україні, і за межами держави.

Внесення даних у резерв військовозобов’язаних: що відомо

Українські чоловіки продовжують оновлювати свої облікові дані. Станом на 2 червня це зробили вже 1,5 млн осіб, розповів на брифінгу речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін.

За його словами, люди приходять і до територіальних центрів комплектування, і до Центрів надання адміністративних послуг. Але безумовним лідером за кількістю оновлень є мобільний застосунок "Резерв+".

З 18 червня в ньому з’явиться QR-код, і електронний кабінет стане повноцінним аналогом паперового військово-облікового документу.

Дмитро Лазуткін

Дмитро Лазуткін

Речник Міноборони

Українці, що знаходяться за кордоном, теж оновлюють облікові дані, але статистика там значно менша.

За словами спікера Міноборони, з 18 травня і по сьогодні через "Резерв+" свої дані оновили понад 14 тис українців, які знаходяться у 124 країнах.

Найбільше зареєстрованих — з Польщі, Німеччини, Канади, Чехії, США, Великої Британії, Іспанії, Литви, Нідерландів та Словаччини.

Хто може перевіряти військовий квиток

В Україні наразі триває воєнний стан та загальна мобілізація, під час яких чоловіки віком від 18 до 60 років зобов'язані носити при собі військово-облікові документи. Це можуть бути військовий квиток або ж посвідчення військовозобовʼязаного.

За даними Міноборони, чіткого формату не визначено, тобто це можуть бути або паперові документи або їх електронний варіант. Крім військово-облікових документів, військовозобов'язані повинні пред'являти документ, що посвідчує особу, наприклад паспорт.

Вимагати пред’явити документ мають право:

  • представники ТЦК та СП;

  • поліцейські;

  • представники Державної прикордонної служби України (у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України).

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?