Скільки жінок служать в ЗСУ — дані Міноборони
Категорія
Україна
Дата публікації

Скільки жінок служать в ЗСУ — дані Міноборони

Міноборони України
зсу

У Збройних силах України служать понад 67 тисяч жінок, більшість них — військовослужбовиці.

Головні тези:

  • У Збройних силах України налічується понад 67 тисяч жінок, більшість з яких є військовослужбовицями.
  • Поступове зростання чисельності жінок в українській армії спостерігається з 2014 року, після повномасштабного вторгнення росіян динаміка процесу лише прискорилася.
  • У 2018 році законодавство було змінено, дозволивши жінкам обіймати посади в ЗСУ, що відкрило нові можливості для представниць прекрасної половини.
  • Україна змінила систему військовозобов'язаних, включивши мобілізацію та обов'язкове оновлення даних через застосунок Міноборони.

У ЗСУ служать понад 67 тис жінок

Як повідомила заступниця міністра оборони Наталія Калмикова, 19 тисяч жінок у лавах ЗСУ є працівницями, а всі інші — військові.

За словами чиновниці, хоч Україна і не проводить мобілізації жінок, їхня чисельність в українській армії поступово зростала ще з 2014 року. Після повномасштабного вторгнення росіян динаміка цього процесу лише прискорилася.

У 2018 році було змінено законодавство, і жінки отримали право обіймати посади в ЗСУ. Наразі вони все частіше обирають професії, які не прийнято вважати жіночими, — вони виявляють бажання стріляти, керувати артилерійськими установками, дронами тощо.

Водночас на жаль, у нас досі спостерігається проблема із просуванням жінок по службі. Зараз ми шукаємо шляхи, щоб врегулювати це питання. Щоб жінки, які хочуть будувати кар'єру в Збройних силах, мали цю можливість, — стверджує заступниця міністра.

Мобілізація в Україні

З 18 травня в Україні набув чинності закон про мобілізацію, який скасував статус «обмежено придатного» — відтепер існують лише дві категорії військовозобовʼязаних: «придатний» і «непридатний» до військової служби.

Крім того, з набуттям чинності новим законом про мобілізацію, усі військовозобовʼязані віком 18—60 років до 16 липня мають уточнити адресу проживання, номери засобів звʼязку, адреси електронної пошти та інші військово-облікові дані.

Оновити свої дані можна як у ТЦК чи ЦНАП, які діють по всій країні, так і онлайн — у новому застосунку від Міноборони «Резерв+», який запрацював 18 травня — у день набуття чинності новим законом про мобілізацію.

Застосунок надає доступ до інформації в реєстрі військовозобовʼязаних «Оберіг». Водночас, оновлюючи дані через ТЦК, окрім самого витягу з реєстру, військовозобовʼязаний також отримає відповідну відмітку у військовий квиток.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?