Словаччина уже продала назад в РФ вакцину Спутник V
Категорія
Світ
Дата публікації

Словаччина уже продала назад в РФ вакцину Спутник V

Словаччина уже продала назад в РФ вакцину Спутник V
Джерело:  online.ua

Влада Словаччини вирішила продати російській стороні 160 тисяч доз скандальної вакцини "Спутник V", які були закуплені у Москви навесні. Цю інформацію уже офіційно підтвердило Міністерство охорони здоров’я країни.

Джерело:  Dennik N

Словаччина вирішила продати назад в РФ вакцину "Спутник V"

Як стверджують місцеві журнлісти, контракт на продаж вакцин уже оприлюднили у центральному реєстрі контрактів. Наразі мовиться про 80 000 перших доз та 80 000 других доз.

"Вакцини вже знаходяться за межами Словаччини", - повідомило МОЗ країни.

Варто звернути увагу на те, що Словаччина має на складі російську вакцину винятково для тих, хто чекає першої або другої дози. Згідно з останніми даними, "Спутник V" отримали 10500 людей. 8000 людей все ще чекають на вакцину.

"Нам залишаються вакцини для вакцинації громадян, які подали заявку на вакцинацію", - наголосила представниця МОЗ Зузана Еліашова.

Що цікаво, влада РФ придбала свою ж вакцину за місяць-два до закінчення терміну дії і заплатила за неї стільки ж, скільки Словаччина.

"Російська сторона придбала їх точно за ціною, за яку ми їх придбали, - 9,95 доларів за дозу. Вартість транспорту повністю оплатить покупець - російська компанія Human Vaccine, зазначається в контракті. У випадку, якщо росіяни не захочуть приймати вакцини, якщо вони, наприклад, будуть пошкоджені, Словаччині не загрожує штраф, лише адекватна компенсація. Отримавши вакцини Росія більше не зможе їх повернути", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, нещодавно влада Словаччини ухвалила рішення, що країна може дарувати або продати вакцини "Спутник V", які не потрібні.

Не можна також не згадати про те, що нещодавно в Словаччині спалахнула політична криза після того, як дві невеликі партії заявили про можливий вихід з правлячої коаліції через закупівлю урядом російської вакцини "Спутник V". Прем’єр Ігор Матович навіть був змушений піти у відставку після скандалу навколо російської вакцини.

Читайте також:

Категорія
Економіка
Дата публікації

Депутат Вітренко ініціював розслідування щодо “приватної армії Кличка”

Депутат Вітренко ініціював розслідування щодо “приватної армії Кличка”
Джерело:  KP.UA

Депутат Київради Андрій Вітренко заявив про ініціативу створити тимчасову контрольну комісію, яка має перевірити діяльність комунальної організації «Муніципальна охорона». За словами Вітренка, існують підстави вважати, що ця структура фактично виконує роль «приватної армії» мера столиці Віталія Кличка та може бути причетна до масштабних перевитрат бюджетних коштів.

«Муніципальна охорона» отримує сотні мільйонів із міського бюджету — у 2024 році передбачено 741 млн грн, а у 2025-му закладено вже 824 млн. При цьому вартість людино-години охоронця майже вдвічі перевищує ринкові тарифи — 182 грн проти 100 грн за годину, пояснює депутат. Крім того, значна частина працівнків комунальної організації заброньована від мобілізації, хоча ніякої потреби для цього немає. 

Крім того, представники «муніципалів» діють без чітко визначених законних повноважень та вже багато разів застосовували силу проти активістів і громадян. Крім того, організація, яка фінансується з бюджету, не тільки без тендерів охороняє комунальне майно, але й надає охоронні послуги близьким до мера бізнесам, наприклад, нічному клубу Tootsie.

«Якщо факт дублювання або перевищення повноважень підтвердиться, найдоцільнішим рішенням буде ліквідація “приватної армії”, яка лише виснажує бюджет міста й не виконує своїх прямих функцій», — заявив депутат.

Андрій Вітренко

Андрій Вітренко

Депутат Київської міської ради

Формування контрольної комісії, за словами Вітренка, стане першим кроком у поверненні охоронної галузі Києва у прозоре та конкурентне правове поле. Якщо розслідування підтвердить закиди про системні порушення, діяльність «Муніципальної охорони» можуть не лише обмежити, а й припинити повністю.

Довідка. Андрій Вітренко, депутат Київської міської ради, Голова фракції ПП «Слуга народу»

Категорія
Культура
Дата публікації

Her Art Prize 2025. Українська художниця Жанна Кадирова стала лауреаткою французької премії

Кадирова
Джерело:  online.ua

Художниця, лауреатка Шевченківської премії Жанна Кадирова отримала першу Her Art Prize, яку вручають з 2025 року в Парижі, за серію Refugees ("Біженці").

Головні тези:

  • Українська художниця Жанна Кадирова отримала престижну французьку премію Her Art Prize 2025 за серію Refugees.
  • Her Art Prize є новою нагородою, яка вручається від 2025 року для жінок-художниць у Парижі у партнерстві з Boucheron.
  • Жанна Кадирова у своїй серії Refugees показала залишені будівлі, де переважають кімнатні рослини, що символізують минуле.

Українська художниця Жанна Кадирова стала першою лауреаткою Her Art Prize 2025

Art Paris і журнал Marie Claire об’єднали зусилля і започаткували у 2025 році премію для жінок-художниць Her Art Prize у партнерстві з Boucheron. Лауреаткою першої Her Art Prize стала українська мисткиня Жанна Кадирова.

Про це повідомили на сайті премії.

Переможниця отримає приз 30 тис євро. Крім того, Marie Claire та Art Paris організують міжнародну кампанію для просування творчості художника-переможця.

Ця ініціатива — не лише можливість підбити підсумки. На нашу думку, гендерне розмаїття є життєво важливим, оскільки для Boucheron ця премія є можливістю підтримати талановиту художницю та зробити свій внесок у створення більш рівноправного майбутнього для всіх, хто працює в креативних індустріях, — зазначила генеральна директорка Boucheron Елен Пулі-Дюкен.

Her Art Prize визначає "як кар’єру унікальної жінки-художниці, так і роботу, яка розсунула межі".

Робота Жанни Кадирової

Для мене велика честь об’єднатися з Art Paris і Boucheron, щоб ще більше виразити наші редакційні амбіції та переконання: жінки-художниці мають послання для всіх нас! — наголосила головна редакторка Marie Claire Катель Пулікен.

У своїй серії Refugees ("Біженці") Жанна Кадирова задокументувала інтер'єри будівель, зруйнованих вибухами. Відсутність людей та будь-яких речей у цих місцях підкреслюється лише наявністю кімнатних рослин, що є мовчазним нагадуванням про минуле.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?