SpaceX провела успішний запуск першого у світі супутника з дерева ― відео
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

SpaceX провела успішний запуск першого у світі супутника з дерева ― відео

Дерев'яний супутник
Джерело:  Reuters

Компанія SpaceX у рамках дослідження з використання деревини для виготовлення космічних апаратів,  що будуть працювати на орбітах Місяця та Марса, 5 жовтня запустила у космос перший у світі дерев'яний супутник. 

Головні тези:

  • SpaceX здійснила успішний запуск першого у світі дерев'яного супутника.
  • Дерев'яний супутник LignoSat був запущений на висоту приблизно 400 км над Землею з метою вивчення потенціалу відновлювальних матеріалів у космосі.
  • За допомогою деревини у майбутньому можна буде спроектувати більш екологічні космічні апарати, що завдають мінімальний вплив на навколишнє середовище.
  • Японські вчені планують розробляти сертифіковані NASA дерев'яні супутники з метою довести їх ефективність у космічних місіях.
  • У майбутньому дерев'яні супутники можуть замінити традиційні металеві, які викликають забруднення атмосфери.

Що відомо про запуск SpaceX першого дерев’яного супутника у космос

Зазначається, що перший у світі дерев’яний супутник був виготовлений розробниками з Японії.

Його розробили дослідники з Кіотського університету спільно з фахівцями з будівельної компанії Sumitomo Forestry (1911.T).

У рамках місії SpaceX супутник доставили на МКС, а після цього вивели на орбіту на висоті приблизно 400 км над Землею.

Супутник, що отримав назву LignoSat, що з латинської означає “дерево”, за розмірами уміщується на долоні та має продемонструвати потенціал відновлювальних матеріалів у космосі.

За допомогою деревини, матеріалу, який ми можемо виробляти самі, ми зможемо будувати будинки, жити та працювати в космосі завжди, — пояснює астронавт Такао Дої, який здійснював політ на космічному шатлі та займається вивченням діяльності людини у космосі в Кіотському університеті.

Що кажуть розробники першого дерев’яного супутника у світі

Команда японських розробників, серед яких і Такао Дої, планує продовжувати розробку сертифікованих NASA дерев’яних супутників з метою довести, що цей матеріал можна ефективно використовувати у космосі.

На початку 1900-х років літаки робили з дерева. Дерев'яний супутник теж може працювати, — переконаний професор лісівництва Кіотського університету Кодзі Мурата.

За його словами, у космосі деревина існуватиме довше, ніж на Землі, адже там не має води та кисню, до яких вона вразлива.

Японські науковці також зазначають, що супутник з деревини чинитиме мінімальний вплив на навколишнє середовище.

За словами Такао Дої, традиційні супутники з металу утворюють частинки оксиду алюмінію, коли входять у атмосферу, однак дерев’яні супутники згоряють, майже не призводячи до забруднення атмосфери.

У майбутньому металеві супутники можуть бути заборонені. Якщо ми зможемо довести, що наш перший дерев'яний супутник працює, ми хочемо запропонувати його компанії SpaceX Ілона Маска, — ділиться планами Дої.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?