Хакери, пов'язані з російськими спецслужбами, підконтрольними президенту РФ Володимиру Путіну, проникли в комп'ютерну мережу національного комітету Демократичної партії США, представником якої є чинний президент Барак Обама.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Українську правду.
Як пише Washington Post, хакери отримали доступ до бази даних, зібраної на кандидата на пост президента США від Республіканської партії Дональда Трампа. Зломщики також змогли прочитати всю електронну пошту і трафік чатів комітету.
Як зазначає американське видання, хакери не отримали доступу до фінансової інформації або особистої інформації спонсорів партії.
Вторгнення в комп'ютерну мережу Демократичної парті не було єдиним, атакам також піддалися комп'ютери і мережі інших американських політичних організацій. Мішенню російських спецслужб були претенденти на пост президента США Хілларі Клінтон і Дональд Трамп.
У Washington Post відзначають, що ці кібератаки є прикладом зацікавленості російської сторони в тому, щоб з'ясувати сильні і слабкі сторони потенційного майбутнього президента США.
Нагадаємо, Дональд Трамп, який раніше називав Володимира Путіна "шанованою в своїй країні і за її межами" людиною, заявив, що не схвалює дії президента Росії на сході України.
Тарифна війна, яку розпочав американський лідер Дональд Трамп, може призвести до повномасштабної війни між США та КНР. Про це попередив позаштатний науковий співробітник Defense Priorities і професор міжнародних відносин у коледжі Макалестера в Сент-Полі Ендрю Летем.
Головні тези:
- Експерт нагадав, як економічний тиск на Японію призвів до Перл-Гарбор.
- Повільне технологічне удушення Китаю може виявитися як ефективним, так і провокаційним.
Ризик війни між США та Китаєм цілком реальний
Як зазначив Сент-Полі Ендрю Летем, в історії людства уже були ідентичні випадки.
До прикладу, можна згадати про ситуацію 1941 року, коли Штати здійснювали потужний економічний тиск на Японію, пише 19FortyFive.
Позбавлення Америкою доступу Японії до ключових стратегічних товарів стало останнім ударом, який Токіо сприйняв не як відстрочку, а як смертний вирок своїм імперським амбіціям. Результатом став Перл-Гарбор, — нагадав експерт.
Летем звертає увагу на те, що команди Байдена і Трампа постійно посилювали тиск на Китай за допомогою торгових обмежень, експортного контролю і заборон на технології.
Що важливо розуміти, це дійсно може мати жахливі наслідки для США ти Китаю.
Це не означає, що війна є неминучою — або навіть імовірна в найближчому майбутньому — але це означає, що ми більше не перебуваємо у світі абсолютної економічної взаємозалежності та поміркованості раціонального вибору, — додав експерт.