Справа про зіпсовані сухпайки для ЗСУ. Міноборони розформовує Департамент ресурсного забезпечення
Категорія
Україна
Дата публікації

Справа про зіпсовані сухпайки для ЗСУ. Міноборони розформовує Департамент ресурсного забезпечення

Міністерство оборони України
Сухпайок

Керівник Департаменту ресурсних закупівель, який здійснював підписання договорів постачання сухпайків, наразі фігурує у кримінальному провадженні, зокрема за іншими звинуваченнями.

Міноборони розформовує Департамент за непрозору роботу

Попри те, що термін придатності ще не вийшов, частина сухпаїв, що були поставлені минулого року виявились зіпсованими. Товари неналежної якості будуть вилучені, а департамент, що був відповідальний за закупівлі – розформований.

Про це повідомляє Міністерство оборони України у Facebook.

За даними міністерства, у частині наборів, що були закуплені минулого року пошкоджене пакування з джемом – попри те, що термін придатності продуктів ще не вийшов. Наразі їх зберігають на складах Збройних сил, однак міністерство вже повідомило, що всі сухпаї непридатної якості будуть вилучені.

Набори заборонені для видачі. Найближчим часом Командування сил логістики отримає від Міноборони нову партію сухпайків, – пояснили в МО.

Зіпсовані набори, за словами міністерства, закупив департамент ресурсних закупівель у 2022-му році – без контролю якості.

Зараз цей департамент перебуває в процесі ліквідації, – пояснили в міністерстві.

До сфери відповідальності Департаменту ресурсного забезпечення входили всі рішення щодо закупівель міністерства: визначення кількості, вартості та процедури закупівлі. Це створювало корупційні ризики. Щоб уникнути їх у подальшій роботі, функції департаменту були розподілені між різними підрозділами:

  • Департаментом політики закупівель,

  • "Агенцією закупівель у сфері оборони" (ДП "Державний оператор тилу"),

  • Департаментом планування.

Водночас в МО додали, що керівник, який здійснював підписання договорів постачання сухпайків, наразі фігурує у кримінальному провадженні, зокрема за іншими звинуваченнями.

Нагадаємо, заступник глави Міноборони Дмитро Кліменков розповів що з грудня цього року закупівлями продуктів для армії займатиметься агентство "Державний оператор тилу".

У військовій частині на Чернігівщині завдали збитків державі

Служба внутрішнього аудиту Міноборони у співпраці з правоохоронними органами провела перевірку однієї з військових частин у Чернігівській області.

Аудитори встановили порушення, що призвели до збитків державі на суму 38,8 млн грн.

Зокрема, наймасштабніше із чотирьох порушень – безпідставне завищення вартості придбаних у 2022 році генераторів, що спричинило 37,1 млн грн збитків.

Аудит встановив, що посадові особи військової частини укладали додаткові угоди з постачальниками, чим істотно змінювали умови договору. Через це вони закупили на 163 генератори менше від встановленої потреби.

Причому в період з жовтня 2022-го по квітень 2023 року, коли генератори були критично потрібні військовим, більшість з них до військових частин не постачалися, а накопичувалися на складах. Частка виданих генераторів для користування не перевищила 15% від закуплених.

Також встановлено інші порушення на загальну суму 1,7 млн грн.

Щодо порушень посадових осіб – зокрема командира військової частини – що призвели до втрат з державного бюджету, рішенням керівництва Міноборони матеріали передано до правоохоронних органів.

Ми продовжимо систематично виявляти помилки і порушення. Це системна і безкомпромісна робота. До перешкоджань діям внутрішнього аудиту ставимось, згідно з законом, як до правопорушення. Нам потрібен сильний організаційний імунітет від фінансових зловживань, – прокоментував заступник Міністра оборони Юрій Джигир.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?