США висунули звинувачення групі військових армії РФ за воєнні злочини в Україні
Категорія
Політика
Дата публікації

США висунули звинувачення групі військових армії РФ за воєнні злочини в Україні

Мін'юст США
США

США оголосили про висунення звинувачень 4 військовим армії РФ за скоєння воєнних злочинів в Україні. 

Що відомо про висунення звинувачень військовим армії РФ з боку США

За словами представників Мін’юсту США, мова йде про висунення звинувачень Сурену Сейрановичу Мкртчяну, Дмитру Буднику і двох росіян, чиї імена залишаються невідомими США.

Російських військових звинувачують у незаконному затриманні громадянина США під час вторгнення Росії в Україну.

Російські військові злочинці піддали громадянина США жорсткому допиту, задіяли грубу фізичну силу, погрожували вбивством та ініціювали страту.

Міністерство юстиції висунуло перші в історії обвинувачення за статутом США про воєнні злочини чотирьом пов'язаним із Росією військовослужбовцям за тяжкі злочини проти американського громадянина. Міністерство юстиції працюватиме стільки, скільки буде потрібно, щоб домогтися відповідальності і справедливості за агресивну війну Росії, - зазначив генпрокурор США Меррік Гарланд.

Що відомо про деталі обвинувачень проти російських військових

Згідно з обвинуваченням, що міститься в обвинувальному висновку, Мкртчян і Будник були командирами військових частин Збройних Сил Росії і так званої "Донецької Народної Республіки", а Валерій і Назар - військовослужбовцями нижчого рангу. Обвинувачені воювали на боці Росії проти України.

У квітні 2022 року Мкртчян і солдати під його командуванням, імовірно, викрали жертву, громадянина США, з його будинку в селі Миле Херсонської області на півдні України та незаконно утримували його щонайменше 10 днів.

Під час викрадення Мкртчян, Валерій, Назар та інші кинули оголену жертву обличчям на землю, зв'язали їй руки за спиною, спрямували пістолет їй у голову і жорстоко побили, зокрема прикладами їхньої зброї. Потім Мкртчян, Валерій, Назар та інші перевезли жертву в імпровізовану військову базу.

Ці звинувачення відображають те, що передбачувані дії обвинувачених є не тільки серйозними порушеннями Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, а й порушенням законодавства США, - зазначає прокурор США зі Східного округу Джессіка Абер.

В обвинувальному висновку також стверджується, що Мкртчян і Будник керували і брали участь щонайменше у двох допитах, під час яких четверо обвинувачених та інші особи катували жертву.

Під час одного з допитів Мкртчян, Валерій і Назар зняли з жертви одяг і сфотографували її. Потім обвинувачені та інші особи жорстоко побили жертву, спрямували зброю їй у потилицю та погрожували застрелити її. Будник погрожував жертві смертю і просив вимовити останні слова. Незабаром після цього Назар та інші провели інсценування страти.

Стверджується, що вони повалили жертву на землю, приставили пістолет до потилиці, потім злегка зрушили пістолет і вистрілили прямо повз голову жертви.

Обвинуваченим висунуто обвинувачення у трьох воєнних злочинах - незаконному затриманні, тортурах і нелюдському поводженні - і в одній змові з метою вчинення воєнних злочинів. У разі визнання винним кожному з обвинувачених загрожує максимальне покарання у вигляді довічного ув'язнення.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?