США дозволять союзникам передавати винищувачі F-16 Україні — CNN
Категорія
Світ
Дата публікації

США дозволять союзникам передавати винищувачі F-16 Україні — CNN

США дозволять союзникам передавати винищувачі F-16 Україні — CNN
Джерело:  online.ua

Адміністрація президента США Джо Байдена протягом останніх тижнів повідомила своїм союзникам у Європі, що не буде блокувати дозвіл на експорт винищувачів F-16 в Україну.

Джерело: CNN

США не блокуватимуть реекспорт F-16 в Україну

Видання посилається на осіб, які знайомі з обговоренням передачі літаків. Там зазначають, що Білий дім зазнає все більшого тиску з боку членів Конгресу та союзників щодо допомоги Україні літаками на тлі посилення російських авіаатак.

Проте американські посадовці не знають про будь-які офіційні запити будь-яких союзників щодо експорту F-16, а офіційні особи Державного департаменту, яким зазвичай доручають оформляти документи для схвалення таких передач третім сторонам, не отримали наказів приступити до роботи.

F-16 американського виробництва мають кілька європейських країн, включаючи Нідерланди, які показали готовність експортувати деякі з них в Україну.

Видання зазначає, що США повинні були б схвалити цю передачу третій стороні через чутливі американські технології літаків.

Незважаючи на те, що США не бажають відправляти свої F-16 до Києва, представники США повідомили CNN, що адміністрація готова схвалити експорт літаків в Україну, якщо союзники вирішать це зробити з їхніми літаками.

Координатор Ради національної безпеки зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі відмовився конкретно коментувати можливість відправки США винищувачів F-16 в Україну, але в широкому сенсі заявив, що США стажать за «майбутніми можливостями» і потребами України.

За його словами, F-16 «не на порядку денному» саміту Великої сімки, хоча літаки, безумовно, можуть обговорюватися в кулуарах саміту.

 Очікується, що це питання стане предметом обговорення на наступному саміті НАТО у Вільнюсі, Литва, у липні, повідомили чиновники.

Де українські пілоти будуть навчатися на F-16

Ще одне відкрите питання – де українські пілоти тренуватимуться на F-16.

Раніше цього тижня речник прем’єр-міністра Великої Британії Ріші Сунака заявив, що Велика Британія та Нідерланди прагнуть сформувати «міжнародну коаліцію» не лише для закупівлі літаків для України, але й для навчання українських пілотів на винищувачах 4-го покоління.

На даний момент США не планують проводити цю підготовку, сказав представник оборонного відомства CNN, незважаючи на те, що Конгрес виділив гроші в бюджеті на 2023 рік для такої підготовки.

Читайте також:

Категорія
Економіка
Дата публікації

"Це катастрофа". Експерти проаналізували новий проєкт угоди про надра

Що не так з угодою про надра
Джерело:  Politico

Аналітики видання Politico дійшли висновку, що "гра з корисними копалинами", яку команда українського лідера Володимира Зеленського розпочала, щоб заручитися підтримкою Дональда Трампа, перетворилася на політичну катастрофу для України.

Головні тези:

  • Україна може навіть не отримати всіх обіцяних нею величезних ресурсів.
  • Трамп наразі не усвідомлює, як насправді будуть реалізовувати угоду та скільки часу це займе.

Що не так з угодою про надра

Журналісти звертають увагу на те, що офіційний Київ використав пропозицію про видобуток цінних металів, щоб підштовхнути Білий дім до продовження підтримки України на тлі її війни з Росією.

Однак головна проблема полягає в тому, що Трамп зацікавлений в Україні лише тоді, коли йдеться про вичавлювання з неї грошей, а не про допомогу в забезпеченні стабільного повоєнного миру.

Пропозиція про цінні метали була явним моментом безпеки для України. У неї є критично важливі ресурси, такі як титан, уран та інші. І якщо Росія отримає ці ресурси, це буде катастрофою для союзників Києва, — заявив один з інсайдерів.

За словами аналітиків, те, чого команда Трампа добивається від України у межах нового проєкту угоди, вже перетворилося на політичну катастрофу.

Україна може навіть не отримати всіх обіцяних нею величезних ресурсів. Ба більше, видобуток будь-яких копалин обійдеться в мільярди і може зайняти десятиліття — а це зовсім не ті терміни, які уявляв собі Трамп.

Наразі Україна не хоче провокувати черговий напад гніву у Трампа, тому публічно Київ не критикує цей документ.

Однак команда Зеленського все ж не полишає спроб обережно підправити запропоновану угоду, не викликаючи роздратування у президента США.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?