Велика Британія і США поділяють позиції один одного і "стоять пліч-о-пліч" в питаннях безпеки України та агресії Росії. Лондон і Вашингтон уважно стежать за діями Кремля і готові в будь-який момент відповісти на зловмисні дії команди російського президента Володимира Путіна. Про це заявили держсекретар США Ентоні Блінкен і глава британського МЗС Домінік Рааб за результатами переговорів.
Джерело: брифінг Блінкена і Раабе
"Ми обговорили цілу низку питань безпеки, в тому числі Іран, Афганістан і побоювання з приводу Росії, особливо по ситуації на кордоні з Україною. По всіх цих темах ми стоїмо пліч-о-пліч, і я вітаю те, що США підтвердили свою прихильність НАТО ", - зазначив Рааб.
Глава американського Держдепу в свою чергу подякував Британії за приєднання до США в процесі залучення Росії до відповідальності за її нерозумні й агресивні дії. Блінкен також підкреслив, що у США немає ближчого союзника, ніж Велика Британія.
Він підтвердив, що в ході бесіди з британським міністром на порядку денному стояла Україна і агресія Росії.
"Ми підтвердили тверду підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, куди я відправлюсяна цьому тижні. Що стосується Росії, як вже сказав Домінік (Рааб - ред.), ми дуже уважно відстежуємо дії РФ і те, який курс вона вирішила вибрати ", - зазначив держсекретар США.
Блінкен нагадав, що президент Байден чітко заявляв протягом тривалого часу, навіть ще до того, як став президентом, що "якщо Росія вибирає шлях нерозумних і агресивних дій, то ми дамо відповідь".
"Ми віддали б перевагу більш стабільним і передбачуваним відносинам. Але якщо Росія буде рухатися в цьому напрямку, ми також будемо (це робити - ред.). У президента Байдена буде можливість, коли він буде зустрічатися з президентом Путіним, поговорити про це безпосередньо" , - додав Блінкен.
Велика Британія визнала Росію головним ворогом
Місяць тому влада Великої Британії представила нову доктрину оборони і безпеки до 2030 року, в якій визначили Росію найгострішою і актуальною проблемою королівства. Причиною стали агресивні вторгнення російських військових в британські води і повітряний простір, а також отруєння російськими спецслужбами колишнього співробітника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки Юлії в Солсбері бойовою отрутою "Новачок".
Військова доктрина Великої Британії, зокрема, передбачає:
комплексну модернізацію і розширення ядерних озброєнь;
розширення фінансування розвідки і спецслужб, виділення бюджетів на технологічну модернізацію, на взаємодію, зміни в законодавстві, посилення ролі Об'єднаного комітету з розвідки;
наукову і технологічну стратегію Міноборони для розвитку технологій в космосі, кібернетиці, біоінженерії, електромагнітної зброї, гіперзвукової зброї;
розвиток мережі інноваційних хабів в основних технологічних кластерах;
створення національних кібернетичних сил;
посилення операційного центру по боротьбі з тероризмом.
Читайте також: