Кремлівська влада протягом останніх років намагається добудувати газогін "Північний потік 2", однак стикається із опіром США. Нещодавно у Сенат внесли законопроєкт про нові санкції проти амбітного проєкту. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на сайт НАК "Нафтогаз".
Новий документ отримав назву "Про уточнення до Закону "Про захист європейської енергетичної безпеки". Авторами його стали представники Республіканської та Демократичної партій — Тед Круз, Джин Шагін, Рон Джонсон, Джон Баррассо.
"Цей законопроєкт є продовженням ухваленого минулого року в контексті річного оборонного бюджету США Закону "Про захист європейської енергетичної безпеки" (PEESA – the Protecting Europe’s Energy Security Act), яким було запроваджено санкції, спрямовані проти використання суден для глибоководного укладання трубопроводів з метою будівництва "Північного потоку 2", - пояснили у "Нафтогазі".
Українська сторона виступила із подякою американським сенаторам, які підтримали документ PEESA та розробили ще один.
"Як і в процесі ухвалення PEESA в 2019 році, "Нафтогаз" зміг надати представникам Конгресу та ключовим особам в адміністрації президента Трампа важливу інформацію про спроможність Росії завершити "Північний потік 2", зокрема стосовно російських трубоукладальних суден Академік Черський та Фортуна", - додали у компанії.
Нагадаємо, "Північний потік 2" - це газогін на дні Балтійського моря. Він постачатиме паливо до країн ЄС, головним споживачем повинна стати Німеччина. Водночас низка європейських держав і США розкритикували проєкт, оскільки той ставить регіон у надмірну залежність від російського газу.
Як повідомляв ONLINE.UA, речник російського президента Дмитро Пєсков нарешті відреагував на можливе введення нових санкцій проти "Північного потоку 2" з офіційним Вашингтоном. Скандальний прессекретар Путіна зухвало відповів, що Кремль не боїться погроз США, тому плани щодо будівництва газопроводу ніхто не змінював.