Президент Петро Порошенко під час офіційного візиту до Вашингтона з віце-президентом США Джо Байденом, держсекретарем Джоном Керрі і його помічником Вікторією Нуланд обговорив вихід України з політичної кризи і склад нового Кабінету міністрів.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Дзеркало тижня.
Нуланд настійно рекомендувала Порошенкові не включати до складу нового Кабміну нинішнього міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина.
На думку американської сторони, дії Демчишина на посаді міністра не завжди були достатньо професійними і прозорими. Крім того, певні питання у керівництва США викликає міністр соціальної політики Павло Розенко.
Міністр фінансів Наталія Яресько, до чиєї думки прислухаються в Вашингтоні, вважає, що глава Мінсоцполітики гальмує реформи соціальної сфери, Пенсійного фонду та пенсійної системи в цілому.
Крім того, під час зустрічі у Вашингтоні американська сторона вже не виступала проти відставки Арсенія Яценюка з посади голови уряду, як це було напередодні голосування за недовіру Кабміну.
Водночас віце-президент США і помічник держсекретаря наполягали на негайному формуванні уряду, розглядаючи в якості дедлайну 12 квітня, на край - кінець наступного тижня.
Нагадаємо, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк оголосив про свою відставку.
Лідерка Італії Джорджа Мелоні не підтримує ідею президента Франції Емманюеля Макрона щодо введення європейських військ в Україну після завершення війни. За словами політикині, це нібито може спровокувати російського диктатора Володимира Путіна на нову хвилю агресії.
Головні тези:
- Мелоні закликає розглянути поширення 5 статті НАТО на Україну як альтернативу ідеї Макрона.
- Вона також підтвердила, що сприймає Росію як загрозу.
Що пропонує Мелоні
Лідерка Італії почала переконувати європейських союзників, що введення "сил гарантування" в Україну нелегітимний глава Кремля може розцінити як провокацію.
Тут треба бути обережними. Це може розглядатися більше як загроза.

Джорджа Мелоні
Прем'єр-міністерка Італії
На цьому тлі політикиня офіційно оголосила, що пропонує поширити 5 статтю НАТО на Україну без фактичного вступу країни до Альянсу.
На її переконання, це було б "простіше та ефективніше", ніж інші пропозиції.
Журналісти також поцікавилися у Мелоні, чи вважає вона Росію довгостроковою загрозою. На це лідерка Італії відповіла, що "може бути".
Однак в будь-якому випадку, я вважаю, що ми повинні знайти спосіб бути готовими захистити себе від будь-якої загрози, яка може виникнути.
Як уже згадувалося раніше, 27 березня Емманюель Макрон офіційно підтвердив, що в Україну вирушить франко-британська місія, яка працюватиме над посиленням української армії.
За його словами, робота над потенційною відправкою так званих "сил гарантування" в Україну триває.