США готові значно посилити політику щодо Кремля. Результатом цього може стати зміна влади в Росії.
Таку думку в інтерв'ю ONLINE UA висловив професор Державного університету Іллі (Грузія), журналіст Олег Панфілов.
Коментуючи нинішнє похолодання у відносинах Росії і США, Панфілов зазначив, що риторика глави Білого дому Дональда Трампа і його оточення - це "всього лише тільки дипломатія".
"На мій погляд, США зараз намагаються в м'якій формі донести, що РФ для них - не партнер, не та країна, з якою можна вести справи. Тому нічого страшного в тому, що американці кажуть росіянам: так, ми можемо з вами співпрацювати, але якщо це буде вигідно США. Якщо перекласти народною мовою: пішли ви під три чорти, і без вас розберемося!" - пояснив він.
Читайте також: Через Путіна РФ загрожує втрата територій, Китай може забрати їх навіть без війни - російський політолог
Експерт нагадав, що Трамп є представником Республіканської партії, яка завжди жорстко ставилася до СРСР і Росії.
"Можна згадати Рейгана і Буша-молодшого. Останній дзвонив Путіну і зупинив війну проти Грузії в 2008 році. Сподіваюся, що Трамп буде таким же консервативним політиком, як його попередники", - зазначив Панфілов.
"Сьогодні в світі мало хто сумнівається, що Росія - це імперія зла. Будь-які спроби знайти спільну мову за допомогою "перезавантажень" і програм підтримки РФ були нісенітницею. Захід зіткнувся не так з брехливими комуністами, як з хамською Росією на чолі з Путіним - людиною з підворіття. Думаю, США вестимуть найбільш жорстку політику, а ЄС - більш м'яку, тому що вони поруч з РФ, яка може їм влаштовувати різні проблеми. Результат не можу сказати, думаю, що це буде зміна політичної влади в Росії", - підсумував він.
Подробиці читайте в інтерв'ю на ONLINE UA: Путін - людина з підворіття, США взялися за нього грунтовно - Олег Панфілов
Reuters отримало у своє розпорядження документ, у якому зібрані мирні пропозиції Києва та його партнерів для припинення війни Росії проти України. Його уже передали команді президента США Дональда Трампа.
Головні тези:
- США готові визнати контроль Росії над українським Кримом та послабити санкції проти Москви.
- Однак Київ та його партнери не згодні з цією позицією Штатів.
Що Україна та союзники пропонують США
Припинення вогню:
Взяти на себе зобов'язання щодо повного та безумовного припинення вогню в небі, на суші та на морі.
Обидві сторони негайно розпочинають переговори щодо технічної імплементації за участі США та європейських країн. Це відбувається паралельно з підготовкою порядку денного і модальностей для укладення повноцінної мирної угоди.
Моніторинг режиму припинення вогню на чолі з США та за підтримки третіх країн.
Росія повинна безумовно повернути всіх депортованих і незаконно переміщених українських дітей. Обмін всіх військовополонених (принцип "всіх на всіх"). Росія повинна звільнити всіх цивільних в'язнів.
Гарантії безпеки для України:
Україна отримує надійні гарантії безпеки, в тому числі від США (угода, подібна до статті 5), в той час як серед членів Альянсу немає консенсусу щодо членства в НАТО.
Жодних обмежень для українських Збройних сил.
Державами-гарантами буде спеціальна група європейських країн та охочих неєвропейських країн. Жодних обмежень на присутність, озброєння та операції дружніх іноземних сил на території України.
Україна прагне до вступу в ЄС.
Територія:
Територіальні питання будуть обговорюватися і вирішуватися після повного і безумовного припинення вогню.
Територіальні переговори розпочинаються на основі лінії контролю.
Україна відновлює контроль над Запорізькою атомною електростанцією за участю США, а також над Каховською греблею
Україна отримує безперешкодний прохід по Дніпру та контроль над Кінбурнською косою.
Економіка:
США та Україна реалізують угоду про економічне співробітництво/видобуток корисних копалин.
Україна буде повністю відновлена та отримає фінансову компенсацію, в тому числі коштом російських суверенних активів, які залишатимуться замороженими доти, доки Росія не компенсує збитки, завдані Україні.
Санкції США, запроваджені проти Росії з 2014 року, можуть бути поступово пом'якшені після досягнення стійкого миру і можуть бути поновлені у разі порушення мирної угоди.