Танкери тіньового флоту РФ застрягли поблизу узбережжя Китаю
Категорія
Економіка
Дата публікації

Танкери тіньового флоту РФ застрягли поблизу узбережжя Китаю

Танкер тіньового флоту РФ Huihai Pacific
Джерело:  Bloomberg

Три танкери зі складу тіньового флоту РФ з понад 2 млн барелів нафти виявились заблокованими поблизу узбережжя на сході Китаю через санкції США. 

Головні тези:

  • Три танкери тіньового флоту РФ із понад 2 млн барелів нафти застрягли поблизу узбережжя на сході Китаю через санкції США.
  • Нафтопереробні компанії в Індії та Китаї шукають альтернативи через нові санкції, що може призвести до зростання цін на нафту і транспортування.
  • Санкції США проти експорту російської нафти вплинули на рух танкерів тіньового флоту РФ до китайських портів.
  • Останній пакет санкцій США охопив понад 400 осіб та організацій енергетичного сектору РФ, що спричинило ускладнення в експорті та закупівлі нафти.

Що відомо про відмову Китаю приймати танкери тіньового флоту РФ

За інформацією журналістів видання, танкер Huihai Pacific мав прибути до порту у Дунцзякоу на території провінції Шаньдун 15 січня із 770 тис барелів нафти, завантаженої у російському тихоокеанському порті Козьміно ще на початку січня.

Однак на вихідних танкер раптово змінив курс і наразі простоює в морі з вантажем.

Це судно разом із великою кількістю інших танкерів тіньового флоту РФ потрапило під потужні санкції США проти експорту російських енергоносіїв.

Під санкціями перебувають щонайменше ще кілька танкерів та один нафтротрейдер, який активно торгує нафтою марки ESPO, її охоче купляють китайські нафтопереробні компанії.

Танкери тіньового флоту РФ застрягли у водах Китаю через санкції США
Танкер тіньового флоту РФ Mermar

Судно Mermar вийшло з Козьміно 5 січня з більш ніж 755 тис барелів ESPO і повинно було зайти в порт Яньтай цього тижня, але зараз очікує біля узбережжя.

Судно Olia вийшло з російського порту 7 січня з майже 709 тис барелів цього сорту нафти і також прямувало до Яньтая, але зараз перебуває в Жовтому морі.

За кілька днів після того, як китайська компанія Shandong Port Group Co, в управлінні якої перебувають кілька портів, закликала припинити приймати танкери тіньового флоту РФ, США ввели нові потужні санкції.

Що відомо про нові потужні санкції США проти експорту російської нафти

Останній масштабний пакет санкцій США охоплює понад 400 фізичних осіб та організацій енергетичного сектору РФ, які фінансують розв’язану Кремлем злочинну війну проти України.

Нафтопереробним компаніям в Індії та Китаї доведеться закуповувати більше нафти на Близькому Сході, в Африці та Америці, що призведе до зростання цін і вартості транспортування.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?