Телескоп Hubble зафіксував галактику за 49 млн світлових років від Землі
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Телескоп Hubble зафіксував галактику за 49 млн світлових років від Землі

Hubble
Джерело:  Hubble Space Telescope

Зіркова система знаходиться у сузір’ї Діви. Вона належить до сейфертівських галактик, які мають дуже яскраве й активне ядро.

Головні тези:

  • Фото, зроблене космічним телескопом, показує яскраве ядро, молоді блакитні зорі та густий темний пил навколо галактики, що активно утворює нові зорі.
  • NASA зіткнулася з проблемами на МКС, затримуючи повернення астронавтів після витоку гелію та проблем з кораблем Starliner компанії Boeing.
  • Астронавти продовжать тестувати капсулу та вирішувати її проблеми, не враховуючи нагальної потреби у поверненні на Землю.

На новій галактиці існують молоді блакитні зорі та темний пил навколо яскравого ядра

Космічний телескоп Хаббл зробив фото спіральної галактики NGC 4951, що розташована за 49 мільйонів світлових років від Землі.

Фото вдалося зробити завдяки дослідженню руху матерії та енергії у сусідніх галактиках.

Галактики постійно проходять цикл зореутворення, під час якого газ у галактиці утворює молекулярні хмари, що колапсують, створюючи нові зірки. Потім ці зірки розсіюють хмари потужним випромінюванням або зоряним вітром у процесі зворотного зв'язку. Залишковий газ утворює нові хмари в іншому місці.

Цей цикл руху матерії та енергії визначає, як швидко галактика утворює зорі і як швидко вона спалює свої запаси газу — тобто, як вона еволюціонує протягом свого життя.

Розуміння цієї еволюції залежить від туманностей, зірок і зоряних скупчень у галактиці: коли вони утворилися і як поводилися в минулому.

Зображення NGC 4951 демонструє енергійність цієї галактики, показуючи рух матерії та енергії, сяючі рожеві зореутворювальні ділянки, молоді блакитні зорі та густий темний пил навколо яскравого ядра.

Астронавти NASA з місії Starliner "застрягли" на МКС

NASA відклало дату повернення з Міжнародної космічної станції двох астронавтів після витоку гелію та проблем з двигуном корабля Starliner компанії Boeing.

У NASA запевнили, що нагальної потреби у поверненні для них немає, оскільки на МКС є достатньо запасів.

Натомість астронавти продовжать тестувати капсулу, намагаючись зрозуміти її проблеми і спробувати виправити їх.

Виліт було заплановано на 26 червня, але його вирішили скасувати через проблеми з космічним апаратом, який би доставив астронавтів назад на Землю.

До того ж дата вильоту не збігалась з серією запланованих виходів у відкритий космос на МКС, призначених 24 червня і 2 липня.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?