Трагедія з "табором смерті" в Росії: МНС звинуватили в страшному вчинку
Категорія
Світ
Дата публікації

Трагедія з "табором смерті" в Росії: МНС звинуватили в страшному вчинку

Трагедія з "табором смерті" в Росії: МНС звинуватили в страшному вчинку
Джерело:  online.ua

У мережі з'явилися нові моторошні подробиці про трагедію на Сямозері в Росії, де потонули 14 дітей: дитина, яка потопала, зуміла додзвонитися рятувальникам з проханням про допомогу, але її дзвінок сприйняли як жарт і кинули слухавку.
Про це розповів один з очевидців трагедії, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Facebook московської вчительки Марини Нефедової.
«Скажіть, а як так могло статися: з нами був хлопчик Женя, найменший ... Потім ми стали тонути ... Женя якось додзвонився до МНС, закричав, що ми тонемо, і став просити про допомогу. Йому сказали, щоб він не бавився, і повісили трубку ... Він потонув ...», - розповів хлопчик, який в момент трагедії був на Сямозері.
Тим часом в МНС Росії спростували це повідомлення і заявили, що ніяких дзвінків не отримували.
«Ніякого дзвінка від хлопчика Жені не було. З початку шторму і аж до цієї години на чотири телефонних комутатори, куди могли здійснювати дзвінки в районі Сямозера, подзвонили тільки один раз - в МНС звернувся дорослий житель села Кудама, який знайшов дівчинку, що врятувалася», - запевнили у відомстві.
Також в МНС підкреслили, що телефонні лінії відомства були перевірені слідчими.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше в  мережі з'явилися повідомлення батьків про жахливі умови проживання в таборі, про які вони заявляли ще три роки тому.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Угода про надра України — інсайдери дізналися про жорсткі умови США

надра
Джерело:  The New York Times

Україна і США відновили переговори про угоду щодо українських корисних копалин. 11 квітня делегація України прибула до Вашингтона для нового раунду переговорів.

Головні тези:

  • США висувають жорсткі умови в угоді про надра України, вимагаючи велику частку в природних ресурсах країни, пишуть інсайдери.
  • Українська делегація прибула до Вашингтона для нового раунду переговорів, які стали першими після представлення переглянутого проєкту угоди.
  • Згідно з новою версією угоди, Україні доведеться відраховувати половину доходів від видобутку ресурсів у спеціальний фонд, контрольований США.

США висувають жорсткі умови в угоді про надра України

США планують отримати велику частку в природних ресурсах України в результаті цієї угоди.

Цей візит став останнім поворотом у багатомісячній епопеї, в якій Київ і Вашингтон торгуються з приводу угоди, яку президент Трамп розглядає як спосіб „повернути“ колишню допомогу США Україні, і яка, як сподівається президент Володимир Зеленський, допоможе забезпечити гарантії оборони для його країни, — повідомляє NYT.

Переговори між двома делегаціями стануть першими після того, як Білий дім представив переглянутий проєкт угоди про корисні копалини, в якому було знову озвучено жорсткі вимоги, що їх відкинув офіційний Київ раніше, і це фактично повернуло переговори до початкового стану.

Як розповіли NYT офіційні особи в Києві, переговори у Вашингтоні, які, як очікують, триватимуть два дні, будуть здебільшого технічними і не передбачають участі вищих посадовців України та США.

Українську делегацію очолив заступник міністра економіки Тарас Качка, який відповідає за торгівлю, і до неї входять представники Мінекономіки та Мін'юсту. Білий дім не став надавати виданню подробиць про переговори.

Новий варіант угоди, з яким ознайомилася NYT, повертається до початкової вимоги президента Трампа — щодо того, щоб «Україна повернула США мільярди, отримані нею у вигляді військової та фінансової допомоги» після початку повномасштабного вторгнення РФ три роки тому.

Як і в попередніх пропозиціях США, у Вашингтоні хочуть, щоб Україна відраховувала половину своїх доходів від проєктів з видобутку природних ресурсів, включно з найважливішими мінералами, нафтою і газом, а також супутньої інфраструктури (зокрема порти та трубопроводи) в інвестиційний фонд, контрольований Вашингтоном.

У Білому домі також бажають, щоб прибуток із цього фонду реінвестували в українські проєкти з видобутку природних ресурсів, хоча точна частка такого прибутку залишається незрозумілою.

За інформацією NYT, у новій версії угоди відсутня згадка про гарантії безпеки для України — положення, на якому довго наполягав Київ і яке йому вдалося включити в проєкт минулого місяця, але якому довго опирався Вашингтон.

Крім того, нова версія містить більш жорсткі умови, ніж попередні проєкти: Вашингтон хоче вимагати весь прибуток від вищевказаного фонду доти, доки Київ не виплатить принаймні еквівалент американської допомоги, отриманої під час війни — плюс 4% річних.

Сполучені Штати також хочуть зберегти за собою «право першої пропозиції» щодо нових проєктів і право накладати вето на продаж українських ресурсів третім країнам. У перший рік дії угоди Україні хочуть заборонити пропонувати третім сторонам будь-які інвестиційні проєкти на більш вигідних фінансових або економічних умовах, ніж ті, які в перспективі будуть запропоновані Вашингтону, пише видання.

Фонд контролюватиметься Корпорацією міжнародного фінансування і розвитку — урядовою агенцією США, що відповідає за інвестування в компанії та проєкти за кордоном. Агентство призначатиме трьох членів ради директорів — тоді як Україна матиме лише двох — і контролюватиме кожен проєкт, у який інвестують кошти фонду.

Народний депутат із фракції “Голос” Ярослав Железняк прокоментував статтю NYT і закликав українців ставитися до інформації «з певним сумнівом».

Щось мені здається, у NYT якась дуже застаріла версія угоди (схожа на ту, що ми розбирали ще від 23 березня), і вони на ній видали сьогодні цю новину… Тому б ставився б до цього з певним сумнівом.

Ярослав Железняк

Ярослав Железняк

Нардеп України

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?