У Києві 10 і 11 грудня відбудеться Третій Український Жіночий Конгрес, організований громадською організацією "Український Жіночий Конгрес" за ініціативою міжфракційного депутатського об'єднання у Верховній Раді України "Рівні можливості". Його початок заплановано на 9:30, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на сайт Конгресу.
Третій Український Жіночий Конгресі збере близько 700 учасників, в числі яких будуть перші особи всіх гілок української влади, успішні представники бізнесу та громадськості. До обговорення ідеї забезпечення ґендерної рівності в різних секторах українського суспільства і політики як базового елементу стійкого розвитку нашої держави приєднаються міжнародні спікери. Серед них: спецпредставниця генерального секретаря НАТО з питань жінок, миру і безпеки Клер Хатчінсон, спецпредставниця генерального секретаря Ради Європи в Україні Режі Брійя, а також міжнародні парламентарки, представниці іноземних урядів і посольств.
В рамках Конгресу будуть проведені 9 дискусійних панелей з питань рівного доступу жінок до участі в політичній та економічній сферах розвитку країни, залучення жінок в сектор безпеки і побудови миру, боротьби з ґендерно обумовленим насильством, а також подолання стереотипів та посилення ґендерної освіти і виховання.
Програма дискусійних платформ Конгресу на 10 грудня:
Ґендерний вимір реформ в Україні. Міжнародні тренди політики рівних можливостей.
Зміна політичного порядку денного в Україні: чи є більше рівності?
Які можливості у жінок в правозахисній сфері? Чи є місце ґендерним стереотипам?
Освіта і сімейне виховання: як відповідати сучасним викликам?
Формування і реалізація державної ґендерної політики на місцевому рівні.
Програма дискусійних платформ Конгресу на 11 грудня:
Національні особливості ґендерної політики.
Спеціальна платформа: Покоління z про рівність і свободу.
Ґендерна рівність в економіці: як створити справедливі умови праці і професійного розвитку?
Забезпечення ґендерної рівності як запорука досягнення стійкого миру.
Принципи рівності прав і можливостей: стратегія «win-win».
Додамо, що станом на жовтень 2019 року Україна посідає 102 місце серед 192 країн за представництвом жінок у роботі парламенту, але ще в лютому поточного року вона займала 157 місце в цьому списку. Сьогодні в українському парламенті 20,5% жінок, хоча в попередньому скликанні було лише 11,6% жінок. Таким чином Україна демонструє успіх в аспекті участі жінок у політичному житті, проте все ж поки поступається середньоєвропейської практиці.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в Національному музеї Тараса Шевченка в Києві відбувся Медійний Марафон "Рівність в політиці", присвячений обговоренню рівного доступу до участі в політиці жінок і чоловіків на всіх рівнях і спрямований на заохочення публічного діалогу щодо переваг гендерної рівності в політиці.