Це глухий кут – у Зеленського зважилися на нове зізнання щодо Донбасу
Категорія
Політика
Дата публікації

Це глухий кут – у Зеленського зважилися на нове зізнання щодо Донбасу

Це глухий кут – у Зеленського зважилися на нове зізнання щодо Донбасу
Джерело:  daily.rbc.ua

Член команди українського лідера Володимира Зеленського та очільник МЗС Дмитро Кулеба звернув увагу українців на те, що новий план дій по Донбасу не з'явився нізвідки, його доволі довго готували, обговорювали та пропрацьовували. Однак наразі, як стверджує міністр, ситуація нагадує глухий кут, оскільки команда російського президента Володимира Птуіна продовжує декламувати монотонний і давно відомий всім монолог замість включення до реалістичного діалогу. На думку дипломата, оскільки справа нікуди не рухається, потрібно робити кроки, які розблокують цей процес. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на  "РБК-Україна".

Як стверджує Дмитро Кулеба, план Кравчука жодним чином не підміняє ту роботу, яку роблять радники лідерів на рівні нормандського формату.

"Про ключові рішення й алгоритми дій домовляються в нормандському форматі, потім це спускається в Мінськ на ТКГ, де ці речі відпрацьовуються... Жодні ідеї та плани не з'являються нізвідки, вони завжди спрямовані на те, щоб дати поштовх переговорному процесу, створити таку комбінацію, за якої Росія буде вмотивована йти на конструктивні кроки", – наголошує український дипломат.

За словами глави МЗС, Після відповіді команди Путіна її планом, Україна має 2 вибори:

  • залишити все як є;

  • придумати щось нове, що не перетинає наші червоні лінії, покласти його на стіл і втягувати іншу сторону в обговорення.

Дмитро Кулеба звернув увагу на те, що він підтримує другий сценарій.

"Адже якщо ми скажемо: "Окей, вони нічого не хочуть, давайте і ми сядемо і нічого не будемо хотіти", – тоді все заглухне. А нагадаю, йдеться про територіальну цілісність нашої держави, життя наших людей 7 років під обстрілами, життя і здоров'я наших військовослужбовців, повернення наших територій. Це все не жарти. І ми маємо бути кревно зацікавлені в тому, щоб в ТКГ і Нормандії щось відбувалося", – зазначив очільник МЗС України.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що відомий російський опозиціонер Гаррі Каспаров дав слушну пораду міжнародній спільноті щодо того, як раз і назавжди зупинити Володимира Путіна.

Категорія
Україна
Дата публікації

В Україні розвиватимуть космічні технології — Міноборони створило нове управління

Міноборони
Джерело:  Суспільне

Міноборони України створило управління космічної політики. Воно має об'єднати державні та приватні компанії, а також науковців космічної галузі для взаємодії з українським військом.

Головні тези:

  • Міноборони України активно розвиває космічні технології шляхом створення управління космічної політики.
  • Управління має об'єднати державні та приватні компанії, а також науковців для спільної роботи з українським військом.
  • Україна планує мати національні супутники для оборонних цілей та систему оповіщень повітряних тривог до 2030 року.

В Україні з’явилося управління космічної політики

Про це під час форуму Space For Ukraine розповіла заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

Ми маємо закон про космічну діяльність, який каже, що Міноборони має формувати політику у сфері військового космосу. Це не тільки закупівля інноваційних рішень в інженерів, це не тільки створення ком'юніті для того, щоб найкращі рішення приходили в Україну, а це і ще створення космічних військ.

Катерина Черногоренко

Катерина Черногоренко

Заступниця міністра оборони України з питань цифровізації

За її словами, оборонне відомство планує стати основним замовником в Україні космічної техніки, продуктів та послуг. А це управління має обʼєднати державні та приватні інституції, науковців космічної галузі для взаємодії із Силами оборони.

Ми хочемо, щоб всі інноватори, всі інженери, які думають над тим як розробити космічні технології знали контакти, розуміли цифрові точки входу, щоб з нами (Міноборони — ред.) взаємодіяти. Управління є координаційним центром, є центром генерації сенсів, є центром генерації політик.

Вона додала, що до 2030 року Україна планує мати національні супутники для оборонних цілей, а також систему оповіщень повітряних тривог та контролю космічного простору.

У січні 2021 року Кабінет міністрів схвалив концепцію загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021―2025 роки. Вона передбачала створення до двох тисяч нових робочих місць у космічній галузі та зростання науково-технічного персоналу у цій сфері.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?