Це оголошення війни - в Кремлі виступили з гучною заявою
Категорія
Світ
Дата публікації

Це оголошення війни - в Кремлі виступили з гучною заявою

Це оголошення війни - в Кремлі виступили з гучною заявою
Джерело:  online.ua

У команді президента РФ Володимира Путіна щодня виступають з резонансними заявами, намагаючись виправдати військову агресію Кремля проти багатьох країн світу. Як відомо, крім українського Донбасу, Москва використовує аналогічний сценарій в молдавському Придністров'ї та грузинських Абхазії і Південній Осетії, яких Кремль "надійно захищає" від офіційної влади. Більш того, участь у збройному конфлікті в Грузії в Кремлі вважають "єдиним можливим рішенням", яке було прийнято після оголошення війни Росії. Про це 8 серпня заявив колишній російський президент і прем'єр-міністр Дмитро Медведєв, який підписав указ про введення російських військових на грузинську територію, передає ONLINE.UА.

"Конфлікт в Південній Осетії і Абхазії, що стався в серпні 2008 року, по суті, є оголошенням війни Російської Федерації. Тоді я прийняв непросте, але єдине можливе рішення - встати на захист Абхазії та Південної Осетії, спочатку захистивши їх від агресії, а потім, по прохання їх громадян, визнавши їх повну незалежність. В іншому випадку Закавказзя перетворилося б в порохову бочку, що для Росії, яка завжди виступала за збереження тривалого миру в сусідніх державах, було абсолютно неприйнятно", - йдеться в заяві Медведєва, яку він опублікував в соцмережі .

Нагадаємо, Абхазія проголосила незалежність після війни з грузинськими військами в 1993 році, в чому її підтримала Росія. У 2008 році після п'ятиденної російсько-грузинської війни Москва визнала незалежність Абхазії, незважаючи на те, що Грузія і країни Заходу вважають сепаратистські Абхазію і Південну Осетію територіями, окупованими Росією, і звинувачують Росію в порушенні територіальної цілісності країни і анексії її території. Росія надає фінансову допомогу Абхазії і за офіційними, і за неофіційними каналами, а також дала паспорта близько 90% її жителів, як це відбувається на українському Донбасі і в молдавському Придністров'ї. На території самопроголошеної Абхазії знаходяться російські військові бази, а Кремль відмовляється йти з грузинського регіону і не йде на переговори з Тбілісі.

Раніше ONLINE.UА повідомляв, що окупована Абхазія несподівано для всіх пішла проти Путіна.

Категорія
Політика
Дата публікації

Польща жорстко поставила на місце Угорщину після гучного скандалу

Польща
Джерело:  Reuters

Офіційна Варшава відмовилася запрошувати посла Угорщини на захід, присвячений початку головування Польщі в Європейському союзі.

Головні тези:

  • Польська влада уже пояснила, чому ухвалила таке рішення.
  • Дізнайтеся деталі скандалу навколо Марчина Романовського, який спалахнув після його затримання у Варшаві.

Польща публічно помстилася Угорщині

З офіційною заявою з цього приводу виступила заступниця польського міністра з європейських справ Магдалена Собков'як-Чарнецька.

За її словами, головна причина такого рішення це те, що офіційний Будапешт надав притулок депутату від колишньої партії влади Польщі "Право і справедливість" Марчину Романовському.

Собков'як-Чарнецька звертає увагу на те, що угорський лідер Віктор Орбан також не був запрошений на церемонію, яка пройде у Великому театрі у Варшаві.

Коли ми запрошували гостей на наш захід майже місяць тому, ми запросили весь дипломатичний корпус. Але після ситуації з Романовським міністр (закордонних справ) Сікорський вирішив, що посол Угорщини не є бажаним гостем у театрі сьогодні, — наголосила польська дипломатка.

Що відомо про скандал навколо Романовського

Ще в липні 2024 року Агентство національної безпеки (АНБ) Польщі затримало у Варшаві колишнього заступника міністра юстиції Марчина Романовського, який працював на попередню польську владу.

Він був заступником міністра юстиції Польщі з 2019 по 2023 рік, а також уповноваженим тодішнього глави Мін'юсту Збігнєва Зьобро у справах Фонду справедливості з 2018 року.

Сейм Польщі дав згоду на зняття недоторканності з Романовського у зв'язку з розслідуванням скандалу навколо Фонду справедливості. Національна прокуратура хоче висунути 11 звинувачень у рамках цієї справи.

Йдеться про можливі зловживання у розпорядженні коштами у Фонді справедливості — спеціальному фонді для підтримки постраждалих від злочинів, що підпорядковується Міністерству юстиції Польщі.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?