Це приховує РФ. Як насправді світ переміг у Другій світовій війні
Категорія
Світ
Дата публікації

Це приховує РФ. Як насправді світ переміг у Другій світовій війні

Це приховує РФ. Як насправді світ переміг у Другій світовій війні
Джерело:  online.ua

Прихильники путінського режиму стверджують, що Україна не здатна протистояти Росії без допомоги західних партнерів. Проте СРСР спромігся здобути перемогу над фашизмом у Другій світовій війні саме завдяки американському ленд-лізу.

Джерело: ютуб-канал online.ua

Пропаганда РФ приховує правду про перемогу над фашизмом

Російська пропагандистська машина продовжує поширювати наратив про “одноосібну” перемогу над фашизмом у Другій світовій війні.

Проте це є грубою маніпуляцією, оскільки до СРСР входили 15 республік, а по-друге, у війні проти тиранії Гітлера об’єднався увесь демократичний світ.

Світові політики добре знають, що перемога над Третім Рейхом була визначена західною зброєю, а без ленд-лізу СРСР не встояв би, адже саме він допоміг перемогти фашистів.

У контексті російсько-української війни, Україна також, вдруге в світовій історії, отримала ленд-ліз. Джо Байден підписав закон 9 травня 2022 року.

Прихильники путінського режиму при цьому стверджують, що Україна не здатна ефективно протистояти без допомоги партнерів.

Ленд-ліз США для СРСР допоміг перемогти у Другій світовій війні

Закон про ленд-ліз для СРСР був підписаний 11 березня 1941 року. У рамках закону США передали СРСР воєнної допомоги на майже 11 млрд дол. Зараз ця сума складає 178 млрд дол.

Конвої доправляли вантажі в Мурманськ, Молотовськ і Архангельськ.

Найтрагічніше склалася доля конвою PQ-17 влітку 1942 — до Архангельську дійшли лише 11 з 35 кораблів.

Номенклатура поставок за ленд-лізом визначалася радянським урядом так, щоб закрити “вузькі місця” у потребах промисловості та армії.

США передали на потреби радянської армії понад 16 млн армійських черевиків та майже 258 млн ґудзиків.

Участь у Курській битві, і власне Берлін радянські солдати брали саме на американських танках.
Частка американського автотранспорту по ленд-лізу склала понад чотириста тисяч одиниць, що складало 2/3 від автопарку СРСР.

Ленд-ліз не лише озброював, а годував, одягав та лікував Радянський союз.

США також поставили 4,5 млн тонн продуктів харчування, зокрема 789 млн банок консерв. Це становило 480% у співвідношенні до виробництва СРСР за увесь період війни.

Тож очевидним залишається те, що саме ленд-ліз допоміг Радянському Союзу вистояти. А пропутінські політики всього лише відпрацьовують пропагандистські наративи, задовільняючи его диктатора.

Читайте також:

Категорія
Шоу-бізнес
Дата публікації

81-річний Мік Джаггер заручився — як виглядає наречена

Мік Джаггер більше не холостяк
Джерело:  People

Легендарний британський музикант та лідер гурту The Rolling Stones Мік Джаггер освідчився своїй коханій — 37-річній ексбалерині Мелані Гемрік. Наречені поки не планують весілля, а просто насолоджуються своїми почуттями.

Головні тези:

  • Ця історія кохання розпочалася ще у лютому 2014 року.
  • У 2016 році у зірок народився спільний син, якого назвали Деверо.

Мік Джаггер більше не холостяк

Радісною звісткою з журналістами поділилася сама Мелані Гемрік.

До слова, вона молодша за Міка на 44 роки, однак це ніколи не було перешкодою для їхнього кохання.

Чутки про те, що артист освідчився своїй коханій, ширилися уже давно, проте лише зараз колишня балерина публічно це підтвердила.

За словами Мелані, Джаггер зробив їй пропозиції ще кілька років тому, однак весілля вони досі не зіграли та навіть не планують.

Ми заручилися два чи три роки тому. Можливо, одного дня ми одружимося, а може, ні. Ми настільки щасливі зараз, що я боюся щось змінювати, — зізналася наречена.

Мелані Гемрік та Мік Джаггер (Фото: відкриті джерела)

Що важливо розуміти, перша зустріч зірок відбулася ще в лютому 2014 року.

Вона майже одразу закохалися та почали зустрічатися.

Як стверджує Мелані, головна запорука їхніх щасливих стосунків — взаємопідтримка.

До слова, ще 9 років тому у пари народився спільний син, якого назвали Деверо.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?