Ціни на продукти в Україні: уряд пояснив подорожчання
Категорія
Економіка
Дата публікації

Ціни на продукти в Україні: уряд пояснив подорожчання

Ціни на продукти в Україні: уряд пояснив подорожчання
Джерело:  online.ua

У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства стверджують, що протягом березня ціни на споживчі товари зросли через традиційні сезонні фактори. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на огляд відомства.

За офіційними висновками, зростання цін на взуття, одяг, овочі та фрукти - типові для згаданого місяця щороку. Ни це не вплинула ситуація з коронавірусом COVID-19.

Зазначається, що зростання цін прискорилося у двох напрямках:

  • фармацевтичні товари;

  • крупи, макарони, лимони тощо.

Окрім того, відзначається інфляція - вона стала нижчою для свого сезону у порівнянні з аналогічними місяцями останніх 6 років. Показник сягнув 0,8% у розрахунку до лютого.

У промисловому значенні темпи зниження цін скоротилися до 4,2%. За підсумками лютого цей показник становив 6,8%. Наймасивнішим чинником стало збільшення вартості постачання електроенергії, газу, кондиціонованого повітря - на 5,9%.

Як повідомляв ONLINE.UA, експерти міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings  визначили рейтинг дефолту емітента України як "B", однак погіршили прогноз — з "позитивного" до "стабільного". Перш за все це пов'язано з так званим пандемічним шоком через COVID-19.

Категорія
Політика
Дата публікації

100 днів президентства. Трамп побив антирекорд підтримки громадянами США

Трамп
Джерело:  Fox News

На 100-й день свого президентства Дональд Трамп зіштовхнувся з найнижчим рівнем підтримки серед останніх президентів США. Його рейтинг поступається навіть його ж показникам вісім років тому.

Головні тези:

  • Загальне схвалення ефективності роботи Трампа на 100-й день становить 44%.
  • Наразі близько 59% виборців незадоволені тим, як йдуть справи в країні.

Трамп побив антирекорд підтримки американцями

За даними останніх опитувань, загальне схвалення ефективності роботи Трампа на 100-й день становить 44%, що на 5 пунктів нижче порівняно з 49% у березні.

Це менше, ніж схвалення колишніх президентів США Джо Байдена (54%), Барака Обами (62%) і Джорджа Буша (63%) після 100-денного терміну їхнього президентства. Ба більше, це на 1 пункт нижче порівняно з 45% схвалення Трампа вісім років тому.

Рейтинг Трампа

За даними видання, наразі близько 59% виборців незадоволені тим, як йдуть справи в країні. Однак це покращення з моменту закінчення терміну повноважень колишнього президента США Джо Байдена (68% незадоволених), але гірше, ніж чотири роки тому на початку терміну Байдена (53% незадоволених).

Це також гірше, ніж 100-денний рубіж першого терміну Трампа (53% незадоволених). Після його інавгурації в січні задоволення серед демократів змінилося на незадоволення, і стало навпаки серед республіканців.

Відомо, що американці недостатньо задоволені економічною ситуацією в країні, оскільки 71% оцінюють економічні умови негативно, а 55% кажуть, що вони погіршуються для їхніх сімей.

Американці також менш оптимістичні щодо майбутнього, ніж на початку першого терміну Трампа. Виходячи з перших 100 днів, 38% загалом і 75% республіканців кажуть, що відчувають натхнення щодо наступних чотирьох років. Для порівняння у 2017 році ці цифри становили 45% і 84% відповідно.

До того ж за даними опитування виявилось, що 8 із 10 виборців стурбовані політичними розбіжностями (78%), тоді як приблизно 7 із 10 вважають те саме щодо:

  • охорони здоров’я (76%),

  • державних витрат (73%),

  • рецесії (72%).

Дві третини чи менше стурбовані імміграцією (66%), отриманням Іраном ядерної бомби (66%), вторгненням Росії в Україну (61%) та фондовим ринком (58%).

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?