У Європі знову пересварились через врятованих у морі біженців з Африки
Категорія
Україна
Дата публікації

У Європі знову пересварились через врятованих у морі біженців з Африки

У Європі знову пересварились через врятованих у морі біженців з Африки

Президент Європарламенту Давід Сассолі закликав владу Італії дозволити зайти у порт Лампедуза іспанському гуманітарному кораблю Open Arms, на якому вже два тижні біженці з Африки очікують висадки на берег.

Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на «Європейську правду».

«Сьогодні мій офіс зв’язувався з капітаном місії Open Arms, який описав умови на борту як ледь стерпні. Ситуація стала драматичною», – повідомив президент Європейського парламенту на сайті організації.

Давід Сассолі, який є італійцем, раніше виступав з критикою чинного уряду Італії.

«Іммігранти заблоковані на кораблі вже 14 днів, лише за один кілометр від порту Лампедуза», – додав голова ЄП.

За словами президента Європарламенту, ситуація на кораблі близька до гуманітарної катастрофи.

«Зараз вони здаються і завдають собі шкоди, вони втрачають почуття реальності. Гігієнічні умови на борту гірші, ніж будь-коли, і необхідно забезпечити негайну висадку пасажирів на борту. Я сподіваюся, що італійська влада розуміє серйозність надзвичайної гуманітарної ситуації на борту судна і дозволить їм увійти в порт сьогодні», – заявив Сассолі.

Раніше італійська влада дозволила зійти на берег лише 9 особам, які знаходилися на борту Open Arms. Усього на кораблі перебували 147 врятованих у морі біженців, всі вони, крім дев’ятьох, продовжують залишатися на борту.

Причина конфлікту в тому, що новий уряд Італії в особі віце-прем’єра Маттео Сальвіні забороняє гуманітарним кораблям висаджувати в італійських портах врятованих у морі африканських біженців. За словами чиновника, кораблі з мігрантами не є проблемою Риму, тому їхньою подальшою долею мають опікуватися інші держави Євросоюзу.

Кілька тижнів тому з ініціативи Сальвіні в Італії почав діяти новий закон про штрафи для кораблів, які заходять в італійські води без дозволу. Він передбачає накладання штрафу на порушників на суму до 1 мільйона євро.

Нагадаємо, що кілька днів тому стало відомо, що міська влада Риму заборонила туристам сидіти на ступенях Іспанських сходів.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Критична маса. Космічне сміття на орбіті Землі загрожує супутникам

Земля
Джерело:  DW

За підрахунками науковців, на орбіті Землі розташовано понад 130 мільйонів уламків космічного сміття, які становить критичну загрозу для пристроїв, що працюють у космосі.

Головні тези:

  • Понад 130 мільйонів уламків космічного сміття на орбіті Землі становлять критичну загрозу для супутників та пристроїв у космосі.
  • Зіткнення супутників з космічним сміттям може призвести до руйнування та порушення роботи важливих служб, таких як GPS та моніторинг стихійних лих.
  • Збільшення комерційних космічних запусків спричиняє зростання кількості космічного сміття на орбіті Землі.

Космічне сміття на орбіті Землі загрожує супутникам

У Європейському космічному агентстві (ESA) опублікували щорічний звіт щодо стану космічного довкілля.

В ESA підрахували, що щороку один супутник зазнає руйнування через зіткнення з космічним сміттям. Фахівці організації попереджають, що такі випадки можуть серйозно порушити роботу життєво важливих служб, як-от GPS і моніторингу стихійних лих.

Хоча щодня щонайменше три неушкоджені супутники або корпуси ракет повертаються в атмосферу Землі, фахівці заявляють про збільшення кількості сміття навколо планети. Наявна ситуація погіршується, зокрема через збільшення комерційних космічних запусків.

Ми залежимо від супутників як джерела інформації для нашого повсякденного життя: від навігації до телекомунікацій і послуг, до спостереження за Землею, зокрема у сфері безпеки та оборони, — сказав генеральний директор ESA Йозеф Ашбахер.

Через засилля космічного сміття супутники на орбіті Землі вимушені здійснювати регулярні маневри, аби уникнути зіткнень з уламками. На ці кроки доводиться йти навіть за найменшої загрози, адже дрібні шматочки сміття з діаметром у міліметр можуть серйозно пошкодити пристрої навколо нашої планети.

При цьому уламок розміром один сантиметр має силу, яку можна порівняти з енергією ручної гранати, пояснив провідний інженер відділу чистого космосу ESA Тіаго Соарес.

Наразі на орбіті Землі перебуває щонайменше мільйон великих уламків, кожне зіткнення з якими може призвести до феномена ланцюгової реакції — ефекту Кесслера.

Під час щорічної конференції щодо космічного сміття ESA закликало до швидких дій, аби очистити простір космосу навколо Землі, де кількість уламків "швидко зростає".

Деякі з орбіт стають переповненими дедалі більшою кількістю смертоносних, швидко рухомих уламків колишніх супутників і ракет, які загрожують нашому майбутньому в космосі.

У ESA прогнозують, що кількість зіткнень космічних пристроїв зі сміттям може збільшитися в майбутньому.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?